Forum Była sobie Integracja... Strona Główna Była sobie Integracja...

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niegospodarność czy głupota?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> O i dla niepełnosprawnych.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
62norbi

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 09:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych chce wydać 4 mln złotych na ankiety.. ...

Nie wiadomo, czy chodzi o rozwiązanie problemu, czy o zwykłe asekuranctwo. A może mamy do czynienia ze zwykłą głupotą? Takie pytania zadają socjologowie - naukowcy i specjaliści od badań. Chodzi o przetarg, który chce przeprowadzić Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. PFRON chce wydać 4 miliony złotych na ... przepytanie 100 tysięcy niepełnosprawnych, jakie mają problemy i potrzeby.

Tymczasem wiedzę o tym Fundusz może pozyskać znacznie taniej - wystarczy przeczytać wnioski, które składają do PFRON niepełnosprawni.

Reprezentatywność badań

Aby wyniki badań były wiarygodne, trzeba je przeprowadzić na odpowiedniej "próbie". Czy - uwzględniając fakt, że w Polsce jest 5 mln niepełnosprawnych - 100 tysięcy jest wystarczającą próbą?

Wydawać by się mogło, że tak. Ale tylko na pierwszy rzut oka. Każdy niepełnosprawny ma inną sytuację (inny powód niepełnosprawności), a więc inne potrzeby i problemy.

Dzieląc kwotę 4 milionów przez 100 tysięcy osób dostaniemy 40 złotych na jedno badanie. Zdaniem fachowców, za taką kwotę nie da się przeprowadzić wiarygodnej ankiety.

Czy będzie bojkot?

Przetarg ma być ekspresowy - termin składania ofert mija 20 kwietnia. Wybór wykonawcy ma być dokonany do końca tego miesiąca, a badanie zrealizowane do 31 grudnia.

Podobno zainteresowanie udziałem okazało 8 firm. Pojawiły się jednak pogłoski o możliwym bojkocie.

Cieszące się dużym prestiżem stowarzyszenie zrzeszające największe firmy badawcze w Polsce - Organizacja Firm Badania Opinii Rynku - podczas posiedzenia zarządu uznało przetarg PFRON za najbardziej kontrowersyjny w historii polskich badań rynkowych. W specjalnym wystąpieniu do swoich członków otwarcie pyta o możliwość zbojkotowania tego przetargu.

Niegospodarność albo głupota, a efekt żaden!

Tak dosadnie określają pomysł naukowcy z PAN. To będzie góra pieniędzy wyrzucona w błoto. Duże koszty, dużo pracy, a - dla samych zainteresowanych, czyli niepełnosprawnych - efekt żaden.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger Nazwa Skype
Reklama

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 09:57    Temat postu:

Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(Temat wydzieliłam i przeniosłam.)
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mariol

PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 07:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem "na wózku", nie przesiadam się na wózek z niego samodzielnie, więc potrzebuję pomocy osób drugich do wykonania tych czynności.
Jeszcze kilka miesięcy temu mogłam liczyć na pomoc męża (w 100% sprawnego), lecz niestety, złe koleje losu i odmówił mi jakiejkolwiek pomocy i zdana jestem na korzystanie Opiekunek z ramienia MOPSu, z MOPSu bo nie stać mnie na opłacenie prywatnej Opiekunki.

I tak, Opiekunka ma limitowany godzinowo czas pracy u mnie, 5 godz., z racji tego że nie przesiadam się samodzielnie, a jak każdy człowiek mam potrzeby fizjologiczne, rozbiłam ten limit na 3 rzuty w ciągu dnia, no niestety, muszę robić siku i gdy 5 h byłoby połączone nie zrobię tego na zapas, dlatego rozłożyłam ten limit na cały dzień, Op. przychodzi do mnie kilka razy w ciągu dnia.

Dla komfortu psychicznego, bezpieczeństwa, że nie narobię siku w majtki, gdy "zachce mi się" do toalety pod czas nieobecności Opiekunki w dzień, czy w nocy zakładam pieuchomajtki (kliknij, faktycznie to pieluchomajtki, a nie pieluchy).

Za zakup pieluch przysługuje (przez CPR) zwrot kwoty którą kosztują, CPR otrzymuje finanse na to z PEFRONu ...i tak: za zakup pieluchomajtek w listopadzie i grudniu 2010r., otrzymałam zwrot dopiero w maju 2011r. (!), za zakup pieluchomajtek w tym roku, jeszcze nie otrzymałam zwrotu za żaden miesiąc, a jest już czerwiec, CPR tłumaczy się że zalega z wypłatami zwrotów, bo PEFRON jeszcze nie przelał Im pieniążków, bo nie mają...

Druga sprawa: komputer mi się psuje, naprawienie go nie jest możliwe, Idea ale, ale - myślę - jeszcze nigdy nie korzystałam z dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego, jest (był) przecież PEGAZ!, wczoraj dzwoniłam do Gdańska, do PEFRONu, by zamówić wnioski, by przysłano mi je..., lecz Pani z PEFRONu powiedziała że wniosków nie może mi wysłać, bo PEFRON wstrzymał się z PEGAZem, bo nie mają funduszy i mam w sierpniu zadzwonić i dowiedzieć się czy PEGAZ ruszył...

Ot tak wygląda sytuacja ludzi niepełnosprawnych w Polsce, jak nie mają swoich prywatnych funduszy to pieluch, czy kompa nie kupią.

Niegospodarność czy głupota polskiego Rządu, że tak się porobiło, że PEFRON nie ma kasy?

sasiad

PostWysłany: Sob Cze 18, 2011 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bastet napisał:

Niegospodarność czy głupota polskiego Rządu, że tak się porobiło, że PEFRON nie ma kasy?

I jedno i drugie. Rząd nie jest od tego, aby komukolwiek pomóc. Tym bardziej osobie niesamodzielnej.
Rząd jest od tego, aby się sam wyżywił , zadbał o swoją rodzinę i znajomych. Ponadto rząd musi dbać o tych, co mu pomagają w tym, aby mógł rządzić długo i spokojnie. Najlepiej dożywotnio lub na tzw. karuzeli stanowisk. Oczywiście pomoc rządowi nie jest bezinteresowna. Rząd potrafi się odwdzięczyć.
A reszta? Reszta ma pracować na utrzymanie ww.
Ci, co nie mogą temu sprostać nie są rządowi potrzebni, co właśnie widzimy na Twoim przykładzie.
Oczywiście wszystko dzieje się w kraju na wskroś katolickim i w zgodzie z chrześcijańskimi wartościami.

Ostatnio zmieniony przez sasiad dnia Sob Cze 18, 2011 17:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariol

PostWysłany: Sob Cze 18, 2011 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odwdzięczyć, komu?
sasiad

PostWysłany: Sob Cze 18, 2011 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bastet napisał:
Odwdzięczyć, komu?

A kto pomaga w każdych wyborach?

PostWysłany: Sob Cze 18, 2011 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes ...a komu? (wiem, wiem!)
Mariol

PostWysłany: Sob Cze 18, 2011 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiad napisał:
bastet napisał:

I jedno i drugie. Rząd nie jest od tego, aby komukolwiek pomóc. Tym bardziej osobie niesamodzielnej.
Rząd jest od tego, aby się sam wyżywił , zadbał o swoją rodzinę i znajomych. Ponadto rząd musi dbać o tych, co mu pomagają w tym, aby mógł rządzić długo i spokojnie. Najlepiej dożywotnio lub na tzw. karuzeli stanowisk. Oczywiście pomoc rządowi nie jest bezinteresowna. Rząd potrafi się odwdzięczyć.
A reszta? Reszta ma pracować na utrzymanie ww.
Ci, co nie mogą temu sprostać nie są rządowi potrzebni, co właśnie widzimy na Twoim przykładzie.
Oczywiście wszystko dzieje się w kraju na wskroś katolickim i w zgodzie z chrześcijańskimi wartościami.
bastet napisał:
Odwdzięczyć, komu?
sasiad napisał:
bastet napisał:
Odwdzięczyć, komu?

A kto pomaga w każdych wyborach?
bastet napisał:
Rolling Eyes ...a komu? (wiem, wiem!)

sasiad, niegospodarność i głupota Rządu, owszem! - krzyknie Naród w PL, lecz Politycy: Rząd w PL jest bardo gospodarny i mądrze dysponuje budżetem... ...wie komu ma dać..., nie szarakom..., głupcami nie są, nie...
Mariol

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 09:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeniosłam:

angelblue15 napisał:
Moim zdaniem jest to rzucanie grochem o ścianę. Chcąc coś zmienić należy przede wszystkim zmienić władzę, która poważnie zajmie się sprawami nie tylko osób niepełnosprawnych. W zmianę nastawienia obecnej władzy - mam tu na myśli począwszy od góry i na dole samorządowym skończywszy - nigdy nie wierzyłem i nie uwierzę. Nastawienie wynika z tego, co się ma w głowie, a tej zmienić się nie da. Trzeba wymienić całego osobnika.

kefasu

PostWysłany: Sro Lip 10, 2013 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale czy to rozwiąże problem? powiedz mi kto jest w stanie wprowadzić jakiekolwiek zmiany?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sasiad

PostWysłany: Pią Lip 12, 2013 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kefasu napisał:
ale czy to rozwiąże problem? powiedz mi kto jest w stanie wprowadzić jakiekolwiek zmiany?

Jak to kto? Ludzie. Ale najpierw trzeba tych ludzi nauczyć samodzielnego myślenia. Jest to o tyle trudne, bo Polacy nie potrafią wyciągać wniosków i uczyć się na błędach. Zamiast myśleć, posługują się schematami myślowymi, które "podrzucają" im przeróżne "autorytety".

PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie sa zbyt leniwi żeby myśleć samodzielnie łatwiej postępować według określonego schematu niż dać coś od siebie. To smutne ale prawdziwe
Reklama

Wysłany: Czw Lip 25, 2013 11:50    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> O i dla niepełnosprawnych. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: