Forum Była sobie Integracja... Strona Główna Była sobie Integracja...

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sprzęty dla niepełnosprawnych (kwiatki, zbijanie kokosów).

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> O i dla niepełnosprawnych.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariol

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 12:40    Temat postu: Sprzęty dla niepełnosprawnych (kwiatki, zbijanie kokosów). Odpowiedz z cytatem

Netti Svipp
cena brutto: 2200,00 zł

Dofinansowanie:
NFZ: 800,00 zł
PCPR/MOPS: 1 200,00 zł
Wpłata własna: 200,00 zł

Netti Svipp to wózek aluminiowy składany krzyżakowo. Wyposażony w poduszkę oparcia oraz poduszkę siedziska zapewnia doskonały komfort siedzenia. Nowoczesne rozwiązania technologiczne, funkcje płynnej regulacji podnóżków i głębokości siedziska ułatwiają odpowiednie dostosowanie wózka do potrzeb użytkownika.

http://www.alurehab.com.pl/products.php?cat_id=9

Po Nowym Roku staram się o nowy wózek.
Wezmę taki sam jaki mam obecnie, bo jest naprawdę super, mam go ponad 6 lat i nie zawiódł mnie nigdy i jest na prawdę komfortowy!
Siedzę po kilkanaście godzin dziennie (od 6 rano do 23-24), nie uniosę (samodzielnie) tyłka by zmienić pozycję i tyłek nigdy mnie nie boli, nigdy, zwróćcie uwagę na siedzisko.

Vital Base Royal
cena brutto: 1600,00 zł

Dofinansowanie:
NFZ: 70,00 zł
PCPR/MOPS: 195,00 zł
Dopłata pacjenta

Poduszka Vital Base Royal jest wykonana z poliuretanowej pianki. W tylnej części niektórych warstw poduszek Vital Base jest bardziej miękka niż w części przedniej.
To rozwiązanie pozwala użytkownikowi siedzieć wygodnie nie obciążając miednicy.
Poduszka pasuje do wszystkich wózków inwalidzkich o stałym twardym siedzisku.

http://www.alurehab.com.pl/products.php?cat_id=14

Mam swój wózek ponad 6 lat, nie było dnia gdy go nie użytkowałam po kilka h dziennie, poduszka siedziska nie uległa deformacji, w ogóle, jest nadal gruba, jak nowa.

Nie mogę czegoś zrozumieć, poducha siedziska jest na prawdę super wygodna, zabezpiecza przed przegrzaniem, odparzeniem (w Lato), odgnieceniem, czy powstaniem tzw. odleżyny (hi, hi odsiedziny), ale czemu jest taka droga?!
Co tu tyle kosztuje, kawał gąbki (poliuretanowej pianki) wyprofilowanej, powleczonej materiałem?!
Rozumiała bym jej cenę 300 zł, no nawet 500 zł, ale nie rozumiem 1600 zł...

...w/g mnie ktoś nieźle zarabia na tym...

Co wy o tym i może ktoś kupił jakiegoś bubla?

Ja dostałam (świeżo po wylewie) przy wyjściu ze Szpitala nówkę, Szpital sam zakupił na receptę, całkowicie refundowany przez NFZ, ...wózeczek z krzywą ramą, porażka, albo prawe, albo lewe przednie kółko wisiało w powietrzu, a czy prawe czy lewe, to zależało na którą stronę się przechyliłam.
Kołyska normalnie, ...hmmm, a może to tak miało być, wypasiony, wózek kołyska?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Wto Gru 27, 2011 12:40    Temat postu:

Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno sluchalem w Radiu Koszalin apelu o pomoc fonansowa dla studentki, ktora sklada na wozek elektryczny. Bagatela, tylko 39 tys.zl.
Zastanawiam sie, co w tym wozku tyle kosztuje.

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poręcz- uchwyt łazienkowy uchylny , przeznaczona dla osób potrzebujących wsparcia podczas wstawania z toalety.

cena:
135,00 zł brutto
http://www.ortmed.pl/sklep/sprzet-sanitarny-i-pomocniczny/165-uchwyt-lazienkowy-uchylny-.html

Za co tyle pieniędzy?
Za zawias i kawał rurki pomalowanej?

Mam taki, kupiłam zawias, znajomy ślusarz, rurkę wygiął, dospawał zawias, pomalował farbą piecową i jest solidny uchwyt za "grosze".

sasiad

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariol napisał:

Za co tyle pieniędzy?
Za zawias i kawał rurki pomalowanej?

Jak to za co? Za pomysl, projekt, material, podatki i ZUSy-srusy itp, itd.

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiad napisał:
podatki i ZUSy-srusy
Idea
62norbi

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg. mnie wszystko, co jest przeznaczone jako pomoc dla niepełnosprawnych jest takie drogie, ponieważ państwo płaci, a to znaczy, jak państwo płaci, to są pieniądze z naszych podatków a PFRON, MOPS i NFZ na tym zarabiają bo to oni manipulują cenami tak, że choćby nam dawali za zupełną darmochę, te wózki i inne sprawy, to oni i tak mają grubą fortunę w kieszeni... Bo państwo nie liczy się z cenami bo mają nas głęboko gdzieś... To samo jest z lekami refundowanymi, gdyż okazało się że te leki które były refundowane kosztowały, no dajmy na to, opakowanie 300 zł a gdy NFZ wycofał te leki z refundacji to cena automatycznie spadła do 50 zł za opakowanie... To samo jest ze sprzętem dla niepełnosprawnych... Wiadomo, kto na nas kasę zbija i to o kokosowych rozmiarach... Uważam, że żaden sprzęt nie musiałby być refundowany a takie instytucje jak PFRON, MOPS i NFZ nie miałyby prawa istnieć bo to one są tymi motorami windowania cen... A wtedy ceny na nasze wydatki spadłyby do przystępnych cen i każdy z nas mógłby sobie sam kupić to co niezbędne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger Nazwa Skype
sasiad

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

62norbi napisał:
[size=18]Wg. mnie wszystko, co jest przeznaczone jako pomoc dla niepełnosprawnych jest takie drogie, ponieważ państwo płaci, a to znaczy, jak państwo płaci, to są pieniądze z naszych podatków a PFRON, MOPS i NFZ na tym zarabiają bo to oni manipulują cenami tak, że choćby nam dawali za zupełną darmochę, te wózki i inne sprawy, to oni i tak mają grubą fortunę w kieszeni...

Norbi, w skrocie mozna to napisac tak:
armia urzedasow kosztuje, a los osob niepelnosprawnych nie jest tu najwazniejszy. Pod chwytliwym haslem "pomoc ON" robia kase cwaniaczki w bialych kolnierzykach.

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiad napisał:
Norbi, w skrocie mozna to napisac tak:
armia urzedasow kosztuje, a los osob niepelnosprawnych nie jest tu najwazniejszy. Pod chwytliwym haslem "pomoc ON" robia kase cwaniaczki w bialych kolnierzykach.
Tak masz, rację sąsiad, że armia urzędasy zarabia krocie za okradanie ludzi chorych, z tym trza zrobić bo na przyszły rok już są zapowiadane podwyżki leków refundowanych, tych pozornie drogich, a ludzie i tak będą kupować je bo jak nie kupią to im grozi śmierć... Widzę że choć w Polsce, nie ma legalnej eutanazji to jest ukryta... Poprzez pastwienie się państwa z horrendalnymi cenami za leki nad chorymi a niepełnosprawnymi na potrzebnym sprzęcie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger Nazwa Skype
jonnblaze

PostWysłany: Sro Wrz 04, 2013 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To samo jest z lekami refundowanymi, gdyż okazało się że te leki które były refundowane kosztowały, no dajmy na to, opakowanie 300 zł a gdy NFZ wycofał te leki z refundacji to cena automatycznie spadła do 50 zł za opakowanie... To samo jest ze sprzętem dla niepełnosprawnych... Wiadomo, kto na nas kasę zbija i to o kokosowych rozmiarach...
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sasiad

PostWysłany: Czw Wrz 05, 2013 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jonnblaze napisał:
To samo jest z lekami refundowanymi, gdyż okazało się że te leki które były refundowane kosztowały, no dajmy na to, opakowanie 300 zł a gdy NFZ wycofał te leki z refundacji to cena automatycznie spadła do 50 zł za opakowanie... To samo jest ze sprzętem dla niepełnosprawnych... Wiadomo, kto na nas kasę zbija i to o kokosowych rozmiarach...

I na tym właśnie polega kapitalizm. Tu nie liczy się człowiek i jego podstawowe potrzeby, ale cel jakim jest gromadzenie pieniędzy, czyli kapitału. Najlepiej zarabia się w sytuacji, gdy do kupna określonego towaru zmusza sytuacja życiowa. Takim towarem są między innymi lekarstwa i sprzęt dla niepełnosprawnych. Wybór ograniczony jest do być, albo nie być.

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2013 08:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak... Sad
Edwin665

PostWysłany: Pią Paź 04, 2013 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież te ceny są o jakieś 50% zawyżone! Marża producenta jest okropnie wysoka, czy ci ludzie nie mają serca? Neutral
SwinkaBabe4

PostWysłany: Pon Paź 07, 2013 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Szkoda, że najbardziej żerują na ludzi w potrzebie.

ochraniacz do łóżeczka - handmade with care
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Pon Paź 07, 2013 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SwinkaBabe4 napisał:
Szkoda, że najbardziej żerują na ludzi w potrzebie.
Ano szkoda..., ale jest tak... i wiedzą co robią, wiedzą jak "dobrze" zarobić, wiedzą że mogą windować ceny za sprzęty dla niepełnosprawnych bo niepełnosprawni go kupią bo muszą.
sasiad

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SwinkaBabe4 napisał:
Nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Szkoda, że najbardziej żerują na ludzi w potrzebie.

Ano nie ma. W Polsce mieszka (ponoć) 95% katolików, ale miłość do pieniędzy jest silniejsza od miłości bliźniego. Najłatwiej zarobić na cudzym nieszczęściu. Przykładów na tak postawione twierdzenie chyba nie muszę podawać.

Wysłany: Sro Paź 09, 2013 20:23    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> O i dla niepełnosprawnych. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: