Forum Była sobie Integracja... Strona Główna Była sobie Integracja...

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oczopląs.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> Tematy zdrowotne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariol

PostWysłany: Nie Maj 22, 2011 10:08    Temat postu: Oczopląs. Odpowiedz z cytatem

Oczopląs, to bardzo charakterystyczny i łatwy do zdefiniowania objaw, który może zostać wywołany działaniem różnorodnych chorób lub leków. Może mieć także charakter wrodzony. Polega on na powstawaniu mimowolnych i rytmicznych ruchów gałki ocznej w płaszczyźnie poziomej lub też elipsoidalnej.
Pojawia się jako następstwo pobudzenia komórek receptorowych przedsionkowego narządu.
Drgania nie muszą przez cały czas być identyczne. Mogą się one zmieniać zależnie od kierunku, w którym spoglądamy.

Oczopląs można zdefiniować wówczas, jeśli pojawią się pewne charakterystyczne jego cechy.
Pod uwagę należy wziąć jego postać. Może on zatem być skośny, pionowy, poziomy lub obrotowy.
Istotna jest także jego szybkość oraz kierunek- może być on szybki, średni lub też wolny. Może mieć on różnorodne natężenie, oraz mieć charakter rytmiczny lub też wahadłowy.

To właśnie oczopląs wahadłowy jest najbardziej charakterystyczny. Wówczas oczy zaczynają się rytmicznie wychylać w obie strony w takim samym czasie. Równie często możemy mieć do czynienia z oczopląsem skaczącym.
Występuje on wówczas, gdy ruch oczu w jedną ze stron jest znacznie szybszy, niż w stronę przeciwną.

Czy oczopląs można leczyć?

W zasadzie można powiedzieć, że tak.
W tym przypadku najważniejsze jest, żeby przede wszystkim dobrze go zdefiniować. Jeśli określimy przyczynę jego występowania, zdefiniujemy chorobę, której towarzyszy, to będziemy w stanie w jakiś sposób go wyeliminować. Poza tym skuteczną metodą leczenia oczopląsu w sytuacji, kiedy istnieje jakaś blokada, która go wywołuje przy określonym ustawieniu gałek ocznych, może okazać się leczenie chirurgiczne. Pozwala ono na odpowiednim ustawieniu oczu, które pozwala na wyeliminowanie powstawania tego objawu.
Skuteczne w trakcie leczenia okazują się ponadto szkła pryzmatyczne.
Źródło.

"Czy oczopląs można leczyć?
W zasadzie można powiedzieć, że tak." - ...w zasadzie można powiedzieć, że tak..., bo jak w jego przyczynę wchodzi porażenie, upośledzenia nerwu wzrokowego, to już, nie. Confused
Macie go?
Znacie jego przyczynę?
Non stop, czy czasem?
Jak sobie z nim radzicie?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Nie Maj 22, 2011 10:08    Temat postu:

Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Nie Maj 22, 2011 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OCZOPLĄS.

"Macie go?
Znacie jego przyczynę?
Non stop, czy czasem?
Jak sobie z nim radzicie?"

Mam, to skutek wylewu, uszkodzeń mózgu jakie uczynił wylew.
Raczej non stop, gałki oczne mi drżą i nie mogę skupić wzroku na ...niczym, zero zawrotów, mdłości, nic, tylko Świat tańczy szalenie, na szczęście, z różną intensywnością,.

Zaobserwowałam u siebie, iż zależy od wysokości ciśnienia krwi, czyli np. rano, zaraz po przebudzeniu mam tak silny oczopląs że nie mogę dojrzeć która jest godzina na wielkim, śr. ok. 40cm, zegarze, widzę jedynie skaczącą, białą plamę Bow , zalogować się na Forum..., kursora złapać wzrokiem nie mogę Bow ..., po ok. 20 min zwalnia, ...jest prawie ok wtedy bo widzę już zegar i kursor, litery, pisać już mogę Very Happy, pawie ok bo trochę jednak wsio tańcuje, ale już nauczyłam się "jak tańczyć" w lekkim oczopląsie!

Stres wzmaga ciśnienie krwi, zatem Mariolka wk....a Smile2 = OCZOPLĄS, wtedy doraźnie Bellergot..., po ok 30min od połknięcia pigułki, wraca do normy, mojej normy w której nauczyłam się "jak tańczyć" w lekkim oczopląsie!

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Nie Maj 22, 2011 12:50    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> Tematy zdrowotne. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: