Forum Była sobie Integracja... Strona Główna Była sobie Integracja...

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zasiłek z pomocy społecznej.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> O i dla niepełnosprawnych.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariol

PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 07:10    Temat postu: Zasiłek z pomocy społecznej. Odpowiedz z cytatem

Maksymalna wysokość dochodu uprawniająca do świadczeń z pomocy społecznej (tzw. "kryterium dochodowe")

* na osobę samotnie gospodarującą - 477 zł,
* na osobę w rodzinie - 351 zł,

Zasiłek okresowy
Maksymalna wysokość zasiłku stałego - 444 zł
minimalna wysokość - 30 zł

Zasiłek okresowy
Maksymalna wysokość zasiłku okresowego (w przypadku osoby samotnie gospodarującej) - 418 zł
minimalna wysokość - 20 zł

Nowa ustawa o pomocy społecznej z 12 marca 2004 r. wprowadzono też dodatkową zasadę, mówiącą że kwota zasiłku okresowego nie może być niższa nić 50% różnicy między odpowiednim kryterium dochodowym a dochodem osoby lub rodziny . Jednak to 50% zacznie obowiązywać dopiero w 2008 r. W 2004 r. pomoc nie może być mniejsza niż:
- w przypadku osoby samotnie gospodarującej - 20% różnicy między kryterium dochodowym osoby samotnie gospodarującej a dochodem tej osoby,
- w przypadku rodziny - 15% różnicy między kryterium dochodowym rodziny a dochodem rodziny.
W kolejnych latach procent ten będzie systematycznie rósł i wyniesie:
- odpowiednio: 30% i 20% w 2005 r.,
- 35% i 25% w 2006 i 2007 r.
Żródło.

Kto i kiedy może otrzymać zasiłek z pomocy społecznej (kliknij).

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 07:10    Temat postu:

Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Matko, wiem że pomagasz mi z dobrej woli, z serca, Kotku, walczyłam o to by Cię zatrudnili i widzisz nie udało się..., mam dług wdzięczności wobec Ciebie, wiem o nim, pamiętam..., coś wymyśliłam ale nie gadam w przód, poczekajmy...Smile

"Dziękuję!", jedynie tak mogę zapłacić, na razie, jeszcze ciut i do "dziękuję" dołączę co nieco!
Póki co dziękuję Tobie, za... wszystko..., Marcinowi i Waszym dzieciakom za... to że dzielą się ze mną Twoim czasem dla Nich, dziękuję Wam!" - to cytat z dzisiejszego listu do S...., serdecznej, młodziutkiej sąsiadki, ktora mieszka 2 piętra niżej.

"Od wczoraj mąż podjął, na próbę, jakąś pracę, dobrze, tylko że jest ona daleko poza domem i nie możliwe są dojazdy, zatem będzie wjeżdżać w pn., wcześnie, a wracać w soboty wieczorem i pojawił się problem, bo nie ma kto mi pomagać pójść do toalety o 18.30, jest ciepło sąsiadki jedna, czy druga na działki chodzą, dosyć daleko i nie chcą rezygnować z tego..., rozumiem Je, bo za darmo też bym nie chciała..., pomogła bym raz, dwa razy, owszem, ale nie codziennie, za free.
Mniejsza o to..., proszę o zwiększenie limitu godz. opiekuńczych, od pn do pt. po 6h, a w sob. i niedz po 5h." - a to cytat z dzisiejszego listu do MOPSu.

I tak, P.. Pracownik Socjalny, w mig pomogła, jeszcze dziś zwiększyła limit i dzienną pomoc mam już zapewnioną, ufff!
Tylko co z tą S....?
Dziewczyna przychodzi kłaść mnie ok 22 i o 6 rano posadzić, zrobić kawę... i to za "dziękuję", bo nie stać mnie choćby na kawę, bomboierę, czy czekoladę dla Niej...
Tylko "dziękuję" i "dziękuję", ... ileż można, brać i brać, a w zamian...?
Do sedna, czy mam możliwość otrzymania zasiłku celowego na opłacenie prywatnej pomocy? (jak znam życie, to, nie)
Przecież gdybym była w DPSie to MOS miałby na to by opłacić mój pobyt tam, a zamiast DPSu, Dziewczyna przychodzi kłaść mnie ok 22 i o 6 rano posadzić, zrobić kawę... i to za "dziękuję", bo nie stać mnie choćby na kawę, bomboierę, czy czekoladę dla niej...

Na marginesie, ile MOPS płaci za pobyt podopiecznego w DPSie, czy Hospicjum, takiego bez środków?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Wto Cze 14, 2011 19:13    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> O i dla niepełnosprawnych. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: