Forum Była sobie Integracja... Strona Główna Była sobie Integracja...

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tematy budzące kontrowersje.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> Tematy dowolne, rozrywka.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariol

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 07:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak rozpoznać pigułkę gwałtu?

Szalona zabawa, pyszne drinki, wyśmienite towarzystwo - czego chcieć więcej, kiedy noc taka długa… Jednak brak czujności może wiele kosztować. Zwłaszcza młode dziewczyny, u których zauroczenie nowo poznanymi mężczyznami sprawia, że nie zauważają, gdy ktoś dosypuje im do drinka niebezpieczne substancje.
Czyt. dalej...

"nigdy nie zostawiać napoju bez opieki"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 07:20    Temat postu:

Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szykują się kontrowersyjne zmiany.
Zamach na internet?
(kliknij)

"Zmiany nie podobają się właścicielom serwisów internetowych. Twierdzą oni, że ustawodawca wykazał się nadgorliwością we wdrażaniu europejskiej dyrektywy, a nowe obowiązki to niepotrzebna biurokracja, która wiąże się dla nich z gigantycznymi obciążeniami finansowymi. Wskazują, że np. zamiast rejestracji wystarczyłoby zgłoszenie konkretnego serwisu o charakterze czysto informacyjnym, bez ryzyka wykreślenia. Z kolei zablokowanie dostępu dla nieletnich do nieodpowiednich dla nich treści wiązałoby się z tak wielkimi kosztami, że jest postulatem praktycznie nie do spełnienia." - No, bo jest tak, znowu ktoś UDAJE, że zna się na rzeczy, np. tak jak CIS na usługach opiekuńczych, żal!

A jakie jest Twoje zdanie na ten temat?
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozłąka sprzyja romansom (kliknij).

"Częste lub długotrwałe przerwanie kontaktów intymnych może popchnąć zarówno jedną, jak i drugą stronę w ramiona osób trzecich. " - ano..., życie...
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyobraźcie sobie taką sytuację: jest rodzeństwo (brat i siostra).
Są pełnoletni., mieszkają pod jednym dachem, przyjmijmy że może być również w jednej miejscowości.
Większość z Was chyba wie jak to jest posiadać brata/siostrę, ewentualnie dobrze sprawdzi się tu także kuzyn/ kuzynka, i na czym polegają relacje rodzinne.
Dane rodzeństwo ma ze sobą bardzo dobre relacje, wspólnie spędzają mnóstwo czasu, widać że się uwielbiają.
Pewnego dnia brat z siostrą dowiadują się, że nie są ze sobą spokrewnieni.
Nigdy nie mieli ze sobą żadnych wspólnych korzeni i pochodzą z dwóch innych rodzin.
Ten fakt okazuje się tak powiem "na rękę" dla nich.
Postanawiają od tej pory zostać parą!!! I tak też się zachowują:
Chodzą za ręce, całują się, a nawet współżyją ze sobą.
Bliscy są oburzeni i wszyscy co ich znają również.
Jednak oni tłumaczą się tym, że nie są przecież rodziną.
Kazirodztwa tym samym nie popełniają, grzechu tak samo, a już od dawna byli w siebie wpatrzeni, zakochani, więc co im szkodzi?

Co powiedzie o takiej sytuacji?
Wydaje się wam chora, czy normalna?
Czy można tak postępować i nie liczyć się z uczuciami bliskich?
Czy potrafilibyście zachować się tak samo?

Żródło.
Powrót do góry
witch

PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że nasze społeczeństwo nie jest gotowe by zaglądać w prywatność innych. Jest u nas pewien gatunek zapyziałej "arystokracji" , która nie odpuści takim ludziom i nie da żyć spokojnie.

We wszystkim jest magia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sasiad

PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nie są spokrewnieni lub na tyle dalekimi krewnymi, że prawo na to zezwala, to najważniejsze, aby się kochali, a motłoch nie powinien się tym interesować.

PostWysłany: Czw Maj 05, 2011 05:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witch napisał:
Myślę, że nasze społeczeństwo nie jest gotowe by zaglądać w prywatność innych. Jest u nas pewien gatunek zapyziałej "arystokracji" , która nie odpuści takim ludziom i nie da żyć spokojnie.
sasiad napisał:
Jeżeli nie są spokrewnieni lub na tyle dalekimi krewnymi, że prawo na to zezwala, to najważniejsze, aby się kochali, a motłoch nie powinien się tym interesować.

Właśnie, wścibskim ludziom gęb nigdy nie zamkną, dla tego nie ma co..., niech się nie przejmują, a energią swe serducha wzajemnie ogrzewają!
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytajcie:

"To był eksperyment diabła!"

Amerykanie przeprosili za okrutne badania przeprowadzone w latach 40. w Gwatemali.
Niestety, ofiary tamtych wydarzeń cierpią do dziś.

Marta Orellana miała tylko 9 lat, gdy do sierocińca, w którym wychowywała się po śmierci obojga rodziców, przyjechali zagraniczni lekarze. Bawiła się z koleżankami, gdy usłyszała stanowcze wezwanie „Orellana do izby lekarskiej. Orellana do izby lekarskiej.” Nie była chora, nie wiedziała po co ma się tam udać, lecz stanowczy głos opiekuna nie pozostawiał jej wyboru.
W sali czekał na nią lokalny lekarz oraz kilku nieznajomych, ubranych w białe kitle mężczyzn. Rozmawiali w obcym języku, wydawało jej się, że to angielski. Lekarz kazał jej się położyć i rozszerzyć nogi, drugi wyjął strzykawkę.
Przerażona dziewczynka zaczęła stawiać opór. Lekarz uderzył ją w twarz, rozpłakała się.
Nie miała pojęcia co się dzieje ani też dlaczego robią to akurat jej... (dalej, kliknij)

"To był eksperyment diabła!" - ano... Sad

Mariol

PostWysłany: Pią Sie 19, 2011 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeniosłam.

sasiad napisał:
Kontrowersje wokół spalenia czarownicy w Reszlu. Właściwie to bardzo dobrze, że powraca się do korzeni chrześcijaństwa, a w każdy razie naocznie ukazuje "wartości chrześcijańskie", jakie katolicyzm przyniósł na ziemie polskie.
Spalą na stosie czarownicę, minister jednak nie przyjedzie

'Widowisko odwołano po protestach organizacji pozarządowych, które oceniły, że "czynienie z tragicznej śmierci ludzi atrakcji turystycznej jest naganne i żałosne"' - Confused no tak!
sasiad

PostWysłany: Pią Sie 19, 2011 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bastet napisał:

'Widowisko odwołano po protestach organizacji pozarządowych, które oceniły, że "czynienie z tragicznej śmierci ludzi atrakcji turystycznej jest naganne i żałosne"' - Confused no tak!

Żadne tam "żałosne". Prawda w oczy kole klechów i kruchtowych urzędników. Podobnie spalenie na stosie Giordano Bruno nie było żałosnym widowiskiem, tylko autentycznym faktem.
Żałosnym widowiskiem jest inscenizacja męki Jezusa, ale to nie oburza nikogo.
Ten temat powinien być w wątku postrzegania papiestwa i duchowieństwa, ponieważ jest to zbrodnia przeciwko ludzkości i o tym trzeba pamiętać. Nie można tych faktów wymazać z historii Krk lub uznać ich za nic nie znaczący epizod. Dzisiejszy Krk jest spadkobiercą tamtych zbrodniarzy. Nawet w XXI wieku Krk nadal dopuszcza się zbrodni. Zabranianie używania prezerwatyw jest niczym innym jak świadomym narażaniem ludzi na śmieć (wirus HIV). Molestowanie dzieci również można uznać za zbrodnię, jeżeli uwzględni się rozmiar tego zjawiska i sposób, w jaki ukrywano i ukrywa się te fakty.
Zatem proszę o przeniesienie tego postu tam, gdzie być powinien.

PostWysłany: Pią Sie 19, 2011 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Confused Mnie nie kole i przeciw urzędnikom jestem, ...podtrzymuję jednak!
sasiad

PostWysłany: Pią Sie 19, 2011 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bastet napisał:

Znaczy lubisz bałagan, bo nie o urzędnikach jest temat, ale o klerze, który żywcem palił ludzi na stosach.

PostWysłany: Sob Sie 20, 2011 06:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiad napisał:
bastet napisał:

Żadne tam "żałosne". Prawda w oczy kole klechów i kruchtowych urzędników. Podobnie spalenie na stosie Giordano Bruno nie było żałosnym widowiskiem, tylko autentycznym faktem.
Ten temat powinien być w wątku postrzegania papiestwa i duchowieństwa, ponieważ jest to zbrodnia przeciwko ludzkości i o tym trzeba pamiętać. Nie można tych faktów wymazać z historii Krk lub uznać ich za nic nie znaczący epizod. Dzisiejszy Krk jest spadkobiercą tamtych zbrodniarzy. Nawet w XXI wieku Krk nadal dopuszcza się zbrodni. Zabranianie używania prezerwatyw jest niczym innym jak świadomym narażaniem ludzi na śmieć (wirus HIV). Molestowanie dzieci również można uznać za zbrodnię, jeżeli uwzględni się rozmiar tego zjawiska i sposób, w jaki ukrywano i ukrywa się te fakty.
sasiad napisał:
bastet napisał:

Znaczy lubisz bałagan, bo nie o urzędnikach jest temat, ale o klerze, który żywcem palił ludzi na stosach.
Nie lubię i nie robię bałaganu, odniosłam się do TWOJEGO postu w którym mówisz: "urzędników".

To wątek pt. "Tematy kontrowersyjne", a powyższy temat wzbudził kontrowersje, prawda?

"Zatem proszę o przeniesienie tego postu tam, gdzie być powinien" - czyli gdzie, bo przeniosłam go z " kraj - co nas zainteresowało, zafascynowało, zbulwersowało" - zatem?

"Molestowanie dzieci również można uznać za zbrodnię, jeżeli uwzględni się rozmiar tego zjawiska i sposób, w jaki ukrywano i ukrywa się te fakty. " - jak nic, temat budzący kontrowersje.

sasiad
, '...o wycofanie z programu imprezy "historycznej rekonstrukcji egzekucji Barbary Zdunk". Wyraziła zaniepokojenie przesłaniem, które może nieść taka inscenizacja i przypomniała związek tzw. palenia czarownic w średniowieczu z uprzedzeniami i dyskryminacją kobiet.

Burmistrz Reszla Marek Janiszewski nie podzielił jednak tych obaw i zapowiedział, że widowisko się odbędzie. W liście do Radziszewskiej podkreślił, że obrazuje ono historyczne wydarzenie z dziejów miasta. Jego zdaniem inscenizacja - mimo realizmu - nie będzie epatować "krwawą jatką", lecz ma walory edukacyjne i może wywołać refleksję "na temat genezy i istoty zła"', fajnie brzmi 'imprezy ...na temat istoty zła', albo 'czynienie z tragicznej śmierci ludzi atrakcji turystycznej'...
"Zaplanowano je w ramach obchodów dwusetnej rocznicy spalenia na stosie oskarżonej o czary kobiety. " - ...nie wiem już, dobry to pomysł, czy zły, nie wiem sama, pójdę na łatwiznę, nie mój problem, nie moje miasto.

sasiad

PostWysłany: Sob Sie 20, 2011 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiad napisał:
Kontrowersje wokół spalenia czarownicy w Reszlu. Właściwie to bardzo dobrze, że powraca się do korzeni chrześcijaństwa, a w każdy razie naocznie ukazuje "wartości chrześcijańskie", jakie katolicyzm przyniósł na ziemie polskie.

Gdzie napisałem o "urzędnikach"??? Raczej o "korzeniach chrześcijaństwa", czyli w jaki sposób wprowadzano "jedyną słuszną wiarę".
Uważałem i nadal uważam, że powodem odmowy uczestnictwa jest klęcząca postawa Radziszewskiej.

Cytat:
Wyraziła zaniepokojenie przesłaniem, które może nieść taka inscenizacja i przypomniała związek tzw. palenia czarownic w średniowieczu z uprzedzeniami i dyskryminacją kobiet.

Dobre sobie! Przecież palono nie tylko kobiety. Wspomniany przeze mnie Gordano Bruno nie był kobietą.
Temat ten nie jest kontrowersyjny, ale nie na rękę klechom, bo ukazuje zbrodnicze oblicze Krk. Burmistrz Reszla przy okazji zwrócił uwagę na jeden istotny szczegół. Palenie na stosach nie powodowało "rozlewu krwi". Ukazuje ponadto "genezę i istotę zła".
Dzisiaj jakoś zapomina się te historyczne fakty i nie zwraca uwagę, że zarówno na przestrzeni wieków, jak i dzisiaj nadal istnieją walki na tle religijnym i nadal giną ludzie.
Słusznie więc ta inscenizacja ma zwrócić uwagę na "genezę i istotę zła". Andresa Brevik, zamachy samobójców islamskich, to dzieje się dzisiaj. A Tutsi i Hutu? Walki wprawdzie na tle etnicznym, ale jest i wątek z udziałem księży katolickich. Czy na tym miała polegać ich misja?

Cytat:
7 kwietnia od świtu w całym Kigali trwały rzezie. Ulice zostały poprzecinane posterunkami żołnierzy i bojówek Hutu. Wszyscy Tutsi - mężczyźni, kobiety, starcy i dzieci - byli bezlitośnie zabijani maczetami, pałkami, paleni żywcem, topieni w dołach kloacznych. Do makabrycznych rzezi dochodziło w kościołach, gdzie chronili się Tutsi. Kapłani - poza nielicznymi - nie tylko ich nie bronili, ale nierzadko wydawali prześladowcom. Pamięć o tej zdradzie sprawia, że coraz więcej Ruandyjczyków porzuca chrześcijaństwo i przechodzi na islam głoszący wyższość braterstwa wiary nad braterstwem krwi.

Źródło.
Klęcznikowa Radziszewska boi się narazić "przewodniej sile" i to jest prawdziwy powód odmowy uczestnictwa.
A co do kontrowersji, to ostatnio modne stały się widowiska historyczne i chociaż nie zawsze oddają prawdę, nie wzbudzają tyle emocji, bo nie dotyczą Kościoła.

PostWysłany: Sob Sie 20, 2011 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiad napisał:

Gdzie napisałem o "urzędnikach"??? Raczej o "korzeniach chrześcijaństwa", czyli w jaki sposób wprowadzano "jedyną słuszną wiarę".

tu:
sasiad napisał:
bastet napisał:

sasiad napisał:
kruchtowych urzędników

(Ale dajmy już spokój, nie mam nastroju, przepraszam!)
Mariol

PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/ciekawostki-michalki,5/lalka-do-karmienia-piersia-wydaje-dzwieki-ssania-to-perwersja,287747.html

Co wy na to?
sasiad

PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawniej kobieta bez skrępowania karmiła dziecko w miejscunpublicznym i nikogo to nie szokowało, nie było podtekstu erotycznego. Czasy się zmieniły i wszystko co normalne kojarzy się z seksem lub jakimś zboczeniem.
Uważam, że więcej szkody zrobią lalkopodobne poczwarki.
Przykład.

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby juz wychodze z etapu lalek,Coreczka mi pokazywała taka bo jakas kolezanka w klasie ma to szkaradzienstwo.Na szczescie,moje dziecko jest bardziej "staroświeckie" Wink
sasiad

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

motyl napisał:
Niby juz wychodze z etapu lalek,Coreczka mi pokazywała taka bo jakas kolezanka w klasie ma to szkaradzienstwo.Na szczescie,moje dziecko jest bardziej "staroświeckie" Wink

Może nie staroświeckie, a mające poczucie piękna.

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po mamusi Wink
Mariol

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, wróćmy do tematu tegoż wątku..., macie coś ciekawego?
sasiad

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariol napisał:

A może być to?
Cytat:
Kiedy się Polacy w końcu nauczą, że trzeba szanować inne narody, inne religie, odmienność szeroko pojmowaną, to ja nie wiem. Natomiast wiem, że trzeba walić głową w mur, trzeba nieustannie powtarzać, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Polskość nie wzięła się znikąd, ma swoje źródła i niestety swoją tradycję. Jak długo jeszcze będziemy Polaczkami? Czy kiedyś obudzi się w nas Polak? Czy dziś możemy mówić polskość? Czy tylko polactwo? Trzeba zmienić sposób myślenia, trzeba wykorzenić stereotypy, trzeba uczyć otwartości, trzeba oczyścić umysł, trzeba szacunku. Jeśli zapomnimy na moment o swojej narodowej megalomani i powiemy sobie przez rozum do serca kim jesteśmy, może obudzimy się w lepszym świecie i oby to nie była Polska.

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiad napisał:
Mariol napisał:

A może być to?
Dla mnie nie bo nie mogę się dziś skupić, bynajmniej nad kontrowersjami tego typu, ale może ktoś tu coś skrobnie na temat?....
Mariol

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewna czy to temat budzący kontrowersje?
...raczej tak: PORNOAFERA. (kliknij)

Cytat:
...Za pośrednictwo opiekunki zgarniały nawet 500 zł za usługę w Polsce, a za granicą 600 zł. Natomiast modelka za seks z klientem dostawała 500 zł w kraju, a 1600-2000 zł, gdy świadczyła usługi za granicą.

...Stałym klientem był Tomasz Lubert (41 l.), któremu Joanna B. podsyłała chętne do zabawy piękności. Muzyk - jak sam przyznał w śledztwie - wydał na płatny seks ok. 100 tys. zł.
Wow, niezłe sumki...
motyl

PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ciekawostka" z lokalnego podwórka http://strefagostyn.pl/aktualnosci/piaski/1433-kargule.html
Cytat:
Ogrodnik 2013-10-27 15:58
Czemu tak trudno domyślić sie,ze przeor pewnikiem liczyl na "co łaske" za przejazd przez parking.A kolczaste druty ogrodzenia wiele mówią o integracji kościół a społeczeństwo.

sasiad

PostWysłany: Pon Paź 28, 2013 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Motylku, przecież od wieków wiadomo, że Kościół jest od brania, a nie od dawania. Nawet użyczenie przejazdu nie leży w interesie braci zakonnych. Tu widać jak na dłoni co znaczy święte prawo własności i kto może korzystać z majątku kościelnego. Smile

PostWysłany: Sro Lis 20, 2013 08:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co uogólniać, są i chciwi księża i księża bogobojni, pełne odzwierciedlenie przekroju społeczeństwa
sasiad

PostWysłany: Sro Lis 20, 2013 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troja86 napisał:
Nie ma co uogólniać, są i chciwi księża i księża bogobojni, pełne odzwierciedlenie przekroju społeczeństwa

To fakt, ale Krk z założenia powinien być "ostoją moralności" i "drogowskazem" dla swoich "owieczek". Tymczasem jest odwrotnie, o czym świadczy historia Krk.

PostWysłany: Pią Lis 22, 2013 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Historia historią, patrzmy na teraźniejszość i oceniajmy rzeczy zgodnie z faktami - złe zachowania należy piętnować, dobre chwalić
sasiad

PostWysłany: Pią Lis 22, 2013 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Herakless88 napisał:
Historia historią, patrzmy na teraźniejszość i oceniajmy rzeczy zgodnie z faktami - złe zachowania należy piętnować, dobre chwalić

Jakie kryteria przyjąć w ocenie zachowań Krk?
Czy np. to, że Episkopat układa sięz rządem w sprawie zastąpienia Funduszu Kościelnego odpisem podatkowym w sytuacji, gdy w Polsce istnieją obszary biedy, jest zachowaniem dobrym, czy złym?
Czy w sytuacji, gdy stało się głośno o pedofilii z udziałem polskich księży obrończe mowy biskupów i księży przerzucających winę na dzieci, a w szczególnie Michalika, są zachowaniem dobrym, czy złym?
Można tak wyliczać w nieskończoność, bo bezspornym faktem jest, że Krk po 1989 roku stał się wielkim beneficjentem przemian.
A co z tego ma przeciętny obywatel?

Wysłany: Pią Lis 22, 2013 16:47    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> Tematy dowolne, rozrywka. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Skocz do: