Forum Była sobie Integracja... Strona Główna Była sobie Integracja...

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Walentynki, kolacja we dwoje (przy kominku).

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> Tematy dowolne, rozrywka.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariol

PostWysłany: Pon Lut 14, 2011 06:45    Temat postu: Walentynki, kolacja we dwoje (przy kominku). Odpowiedz z cytatem

darmowy hosting obrazków Świece, nastrojowa muzyka, jedzenie.
Niby wszystko, by spędzić romantyczny wieczó;r we dwoje, ale jednak czegoś w tym scenariuszu brakuje.

Kilka wskazówek.
Proponuję wykorzystać któryś z przepisów.
Możemy przygotować więcej, dzięki temu będzie obiad na następny dzień (co pozwoli nam odpocząć po walentynkowych szaleństwach) .

Danie główne.
KOTLECIKI Z POLĘDWICY WIEPRZOWEJ Z PIEPRZEM I CEBULĄ.

Potrzebujemy:
1 średnia polędwica wieprzowa,
2 duże cebule,
sól, pieprz,
olej lub oliwa z pestek winogron do smażenia.

Polędwicę pokroić na małe kotleciki, każdy z nich rozpłaszczyć dłonią, posolić, mocno popieprzyć, usmażyć na niewielkiej ilości oleju. Pod koniec smażenia dodać cebulę pokrojoną w piórka i całość dusić pod przykryciem aż cebula się zeszkli. Na talerzach ułożyć po kilka kotlecików, a na każdym z nich kupkę zeszklonej cebuli. Podawać z ziemniakami purée lub z opiekanymi talarkami ziemniaczanymi i z sałatką o ostrym, zdecydowanym smaku (np. z kiszonych ogórków lub z kwaszonej kapusty). Jest to bardzo proste danie, ale smaczne.
Do tego dania pasuje oczywiście czerwone, niezbyt cierpkie, ale jednak zdecydowanie wytrawne, wino.

Deser.
JABŁKA PIECZONE Z ORZECHAMI I MIODEM.
Potrzebujemy:
2 jabłka,
5 dag posiekanych orzechów włoskich,
5 dag rodzynek,
2 łyżeczki miodu,
1 łyżeczka cukru pudru,
1 białko,
ewentualnie cynamon.

Jabłka przekroić na pół, wyciąć gniazdo nasienne, wgłębienie wypełnić orzechami i rodzynkami z miodem i ewentualnie z cynamonem. Jabłka włożyć do gorącego piekarnika i zapiekać aż zmiękną. Białko ubić z cukrem pudrem. Na prawie gotowe jabłka wyłożyć pianę z białek, tak aby utworzyła "czapeczkę" na każdym jabłku i całość zapiec, aż z piany zrobi się beza. Podawać gorące.
W wersji uproszczonej można zrezygnować z bezowej "czapeczki"; w takim wypadku można podać gorące jabłka z kulką lodów śmietankowych lub waniliowych.
Do deseru można podać kawę z kroplą alkoholu lub herbatę o smaku cynamonowym.

Endorfiny i dopaminy.

Szampan jako afrodyzjak?
Owszem. Tajemnica jego działania kryje się we właściwościach mózgu, który pod wpływem musującego napoju uwalnia endorfiny i dopaminy, zwane hormonami szczęścia. To one odpowiadają za nasze pobudzenie, za przyspieszone bicie serca i rozszerzenie źrenic oczu
.

darmowy hosting obrazków

Seksualna fascynacja.
Ciąg dalszy nietrudno przewidzieć. Najpierw delikatne westchnienie otwieranej butelki, później toast. Jeden, drugi, może trzeci. Musujący napój rozlewa się po ciele, rozluźnia, z czasem napawa euforią. Znikają bariery, zamiast nieśmiałości pojawia się adoracja. Odtąd większość ruchów, gestów czy wypowiadanych słów służy jednemu celowi - okazaniu wzajemnej, seksualnej fascynacji.
Uwaga!
Od stanów euforycznych do zamroczenia krótka droga. Dlatego szampana należy pić z umiarem, by nie przyniósł efektu odwrotnego od oczekiwanego!

Grzane wino.

Sposobów na doprawienie wina mamy mnóstwo, co możemy dodawać:
przyprawy korzenne: gałka muszkatołowa, imbir, cynamon, goździki, pieprz, kardamon, kminek, anyż (z tymi dwoma ostatnimi uwaga, bo dużo osób ich nie lubi). Miód, cukier, skórka pomarańczowa lub pomarańcze w cząstkach, rodzynki, migdały, sok z limonek lub cytryn, śliwki suszone, wanilia, brandy!
Jeśli chodzi o przyprawy to lepsze są te w kawałku (imbir, gałka, cynamon, ...) ale jeśli nie mamy to mogą być z paczki.

Z reguły na butelkę wina (czerowne półwytrawne, lub półsłodkie ale wtedy, bez lub z niewielką ilością miodu):
* łyżeczkę gałki muszkatołowej,
* centymetr imbiru pociętego na małe kawałki,
* kawałek lub dwa kory cynamonu,
* 3-4 ziarna ziela angielskiego,
* 10 goździków,
* 3-4 ziarna jałowca,
* startą skórkę pomarańczową,
* 3-4 łyżki miodu,
* trochę soku z cytryny,
* 4-5 śliwek suszonych,
* kieliszek brandy.
Przygotowanie jest proste - wino wlewamy do garnka, dodajemy przyprawy, podgrzewamy pod przykryciem (uwaga, nie wolno zagotować) i na koniec, po wyłączeniu gazu, dolewamy brandy. Teraz już tylko do kieliszków z grubego szkła lub kamionek i rozgrzewamy się grzańcem, oraz rozkoszujemy się jego aromatem.
Ogólnie należy poeksperymentować, jeden woli więcej goździków inny więcej imbiru, lub gałki.

autor: bastet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Pon Lut 14, 2011 06:45    Temat postu:

Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 08:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za kilka dni Walentynki, Święto Zakochanych (14 luty).

Zawsze lubiłam ten dzień, zawsze nawet gdy w moim małżeństwie był ogromny rozkład, w taki Dzień radował mnie widok innych zakochanych.
"Głupie, przereklamowane itd. ...."- w/g mnie krytykują to święto z reguły samotni, ...ze złości na swój los, na to że są samotnymi, ja patrząc na dwoje w sobie zakochanych myślałam: "fajnie widzieć te dwa gołąbki, niech ich uczucie miłości = szczęście trwa!" i robiło mi się miło w sercu.

W tym roku nie jestem już samotną bo znowu jestem z mężem i w naszym związku rozgościła się Miłość...
Choć jesteśmy razem, to przyjdzie nam być w ten Dzień tysiące kilometrów od siebie bo mąż jest kierowcą w transporcie międzynarodowym i będzie w trasie, no nic, wymienimy się czułymi sms'kami.
motyl

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My tez co roku swietujemy,prawie zawsze tak samo-kolacja rodzina ale taka swiateczna i obowiązkowo winko.Smile
sasiad

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie Walentynki są przez cały rok.

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Wooow, cudnie!
witch

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas nie obchodzi się tego święta jakoś szczególnie. Wolimy na co dzień się wzajemnie doceniać i pielęgnować to co mamy.

We wszystkim jest magia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariol

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witch napisał:
U nas nie obchodzi się tego święta jakoś szczególnie. Wolimy na co dzień się wzajemnie doceniać i pielęgnować to co mamy.
Chcę cenić i pielęgnować uczucie Miłości co dzień (przez cały rok) a 14 lutego świętując jakby ...podkreślić wagę Miłości, podziękować jej...
Reklama

Wysłany: Pią Lut 01, 2013 12:17    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> Tematy dowolne, rozrywka. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: