Forum Była sobie Integracja... Strona Główna Była sobie Integracja...

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bariery... (absurdy).
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> O i dla niepełnosprawnych.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariol

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zostanie wirtuozem, bo nie umie liczyć.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 22:09    Temat postu:

Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 09:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bow b. zły
Mariol

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sparaliżowane przepisy dla inwalidów.
Bow b. zły Jakże to powszechne, standart, normalka... b. zły
motyl
Gość

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to jest XXI wiek Question Shocked
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parkowanie bez barier. (Żal.)
witch

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 07:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te samochody nie są byle jakie , to są wozy bogatszych ludzi, jakoś nie było tam cieniasa. Czy nie świadczy to o chamstwie wtórnym? Mam kasę to już nic nie muszę, a na mandat mnie stać!

We wszystkim jest magia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
62norbi

PostWysłany: Sob Maj 02, 2009 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zielonogórscy radni uchwalili kolejny bubel prawny. Od stycznia autobusami MZK nie mogą podróżować niepełnosprawni na wózkach elektrycznych. Dla wielu z nich oznacza to rezygnację z zajęć z rehabilitacji.
Patrycja Nowaczyk z Zielonej Góry na co dzień porusza się na wózku elektrycznym. Tradycyjny, ręczny wózek nie wchodzi w grę, bo Patrycja nie ma sprawnych rąk. - Teraz szykuję się do pracy, najpierw zrobię praktyki, a potem będę pracować w biurze - zapowiada. Stara się być samodzielna. Dotychczas jeździła po mieście autobusami MZK. Teraz dowiedziała się o zakazie.
- Koło basenu przy ul. Wyspiańskiego zaczął rozładowywać mi się akumulator wózka. Koleżanka i kolega chcieli pomóc mi wejść do autobusu. Kierowca MZK nie tylko nie spuścił pomostu dla wózków, ale krzyczał, że nie mogę wsiąść, bo jest zakaz jeżdżenia takimi wózkami. Wróciliśmy do domu na pieszo - opowiada Patrycja.
Wózkiem nie pojedziesz

Od tamtej pory dziewczyna nie może też jeździć na zajęcia z hipoterapii w Przylepie.

- Dlaczego nie jeździsz na zajęcia busem, przecież jest specjalny transport dla niepełnosprawnych - pytam. - Busy trzeba zamawiać z czterodniowym wyprzedzeniem i termin nie zawsze jest wolny. Poza tym taki przejazd do Przylepu to co najmniej 20 zł - wyjaśnia Patrycja.

W styczniu br. zielonogórscy radni przegłosowali nowy regulamin MZK. Jeden z punktów zabrania przewozu samojezdnych wózków inwalidzkich. Barbara Langner, dyrektor zielonogórskiej komunikacji wyjaśnia, że przepis wprowadzono ze względu na bezpieczeństwo pasażerów. - Wózek z napędem samojezdnym waży ok. 100 kg. Jeżeli doszłoby do gwałtownego hamowania, taki ciężki wózek może stanowić dla pasażerów poważne zagrożenie - komentuje Langner. Twierdzi, że nie zamierza dyskryminować niepełnosprawnych. - Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Jeżeli wózek będzie miał odpowiednie parametry, jesteśmy gotowi wydać imienne upoważnienie - mówi.

Z prośbą o zajęcie się sytuacją Patrycji już w styczniu zwróciła się do MZK Anna Konopska, szefowa Ośrodka Terapii Zajęciowej. - Zamierzaliśmy rozpatrzyć ten przypadek, potrzebne były nam jednak parametry wózka. Niestety do dziś ich nie otrzymaliśmy - mówi Langner.

Arkadiusz Wasiel, z Towarzystwa do Walki z Kalectwem, który sam porusza się na wózku elektrycznym uważa jednak, że nowy przepis uderza w niepełnosprawnych. - Każdy wózek może najechać komuś na stopę. Ja jeżdżę zwykłym wózkiem ręcznym i elektrycznym. Dotychczas nie spotkałem się z sytuacją, aby ktoś został poszkodowany przez osobę na wózku. Pamiętam jak półtora roku temu jechałem w zatłoczonym autobusie na koncert do Przylepu. Oprócz mnie widziałem inne osoby na wózkach elektrycznych. Nikomu nic się nie stało. Oczywiście wózki elektryczne są różnego rodzaju. Są tzw. skuterki i nimi faktycznie można przemieszczać się po mieście. Zwykłym niewielkim wózkiem nie przejedziemy z jednego końca miasta na drugi. Bateria tego nie wytrzyma - wyjaśnia.

"Groszowe" przejazdy

Część organizacji broniących praw niepełnosprawnych nie chce zabierać głosu. Marta Rogalińska, szefowa Centrum Integracja uważa, że dziewczynie nie odmówiono pomocy. Według niej, niepełnosprawni mogą korzystać ze specjalnych busów, bo tego typu transport to "groszowe sprawy".

Wiceprezydent miasta Wioleta Haręźlak nie widzi złych stron przepisu. - Niepełnosprawni mogą poruszać się busami. Jeżeli jednak faktycznie problem dotyczy osób, które często korzystają z miejskiej komunikacji, to możemy się zastanowić nad zmianą zapisu lub nad zwiększeniem środków na przewóz osób na wózkach. Do mnie nie dotarły żadne sygnały o tym, że niepełnosprawni skarżą się na koszty transportu. Zrobimy rozeznanie i w razie potrzeby wprowadzimy zniżki - zapewnia Haręźlak.

Transport niepełnosprawnych na terenie Zielonej Góry prowadzi firma Sylwii Lembowicz. Jednorazowy przewóz to kwota 5-7 zł, za transport powyżej 5 km zapłacimy 10-14 zł. Za bagaż trzeba zapłacić dodatkowe 3 zł. Abonament miesięczny to 150 zł, czyli ok. jednej trzeciej renty inwalidzkiej.
- Nie zdawałam sobie sprawy, że te przejazdy są tak drogie - mówi zaskoczona Grażyna Jaskólska, radna PiS. - Prezydent powinien był nam przedstawić wszystkie zmiany, jakie MZK zamierzał wprowadzić od początku roku w przejrzysty sposób, wówczas na pewno nie przeoczylibyśmy tego zapisu - twierdzi.
Edward Markiewicz, radny lewicy i szef komisji zdrowia również jest zdziwiony. W styczniu głosował za zmianą regulaminu MZK. - W tym wypadku zaufaliśmy dyrekcji MZK, która stwierdziła, że wózki są niebezpieczne. Sądziłem, że dyrekcja konsultowała się z kimś w tej sprawie. Trzeba zażądać opinii eksperta. Jeżeli wynikać będzie z niej, że tego typu wózki nie stanowią zagrożenia dla pozostałych pasażerów, cofniemy zapis - proponuje Markiewicz.
Ojciec Patrycji, Lech Nowaczyk nie może zrozumieć, jak radni mogli uchwalić zapis, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. - W mieście znikają bariery architektoniczne. W tym wypadku jednak utrudnili córce życie.
Źródło:
http://wyborcza.pl/1,75248,6538437,Wozek_niepelnosprawnego__nowy_wrog_MZK.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger Nazwa Skype
Mariol

PostWysłany: Sob Maj 02, 2009 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z komentrzy:
Cytat:
I to jest prawdziwa dyskryminacja a nie jakieś bzdety z homoniewiadomo.

sasiad

PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak Norbi miał rację. Utworzyć dla osób niepełnosprawnych getta i nie będą musiały jeździć po mieście.
Proste???

PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I do tego dojdzie, a potem to tylko zapakować nas do wagonów bydlęcych i na mydło przerobić..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger Nazwa Skype
Mariol

PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyolbrzymiaj, coo Question
Można używać metafor, ale Twe słowa brzmią inaczej (moje odczucie).

witch

PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norbi. Jest źle, każdy to widzi, ale nikt nikogo nie będzie na mydło przerabiał, w tych czasach modne jest mydło z ekstraktami roślinnymi Wink
Galopujesz bo lubisz, widać to. Załóż nam nowy temat, masz talent literacki.

Powrót do góry
62norbi

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 01:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale nie w tym wątku... jak rozpocząłem jaką robotę to choćby nie wiem jaka brudna i trudna była to doprowadzam do końca...
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 04:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rób to co robisz i życzę osiągania sukcesów Exclamation Very Happy

Zauważ nikt nie gani Twych czynów tylko kulturę słowa.

(Na codzień klnę, mówię pod nosem różne rzeczy, ale na forum nigdy tego nie napiszę, szacunek dla czytelników.)

Walczysz z "barierami", podjąłeś się reprezentować ON, to rób to godnie, nie przynoś wstydu milionom niepełnosprawnych.

motyl
Gość

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak,w końcu to wszystko jak sie wyrażamy,jak odnosimy sie do innych świadczy o nas samych.
Oprócz barier architektonicznych trzeba niwelować także bariery w komunikowaniu się-cokolwiek to znaczy.
Powrót do góry
62norbi

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariol napisał:
Rób to co robisz i życzę osiągania sukcesów Exclamation Very Happy

Zauważ nikt nie gani Twych czynów tylko kulturę słowa.

(Na codzień klnę, mówię pod nosem różne rzeczy, ale na forum nigdy tego nie napiszę, szacunek dla czytelników.)

Walczysz z "barierami", podjąłeś się reprezentować ON, to rób to godnie, nie przynoś wstydu milionom niepełnosprawnych

My, jako użytkownicy tego forum nigdy nie przynosiliśmy wstydu "naszym" lecz na PP są tacy co przynoszą wstyd milionom niepełnosprawnym i sprawnym.... .

Ostatnio zmieniony przez 62norbi dnia Sro Maj 06, 2009 14:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(Może nie zauważasz, zacząłeś gadać jak Ci z PP.
Sorki, nie obraź się za mą szczerość.)

sasiad

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno się nie obrazi. Raczej przyjmie nasze uwagi.
Uważam, że poziom wypowiedzi jest rzeczą najważniejszą.

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

62norbi napisał:
Zielonogórscy radni uchwalili kolejny bubel prawny. Od stycznia autobusami MZK nie mogą podróżować niepełnosprawni na wózkach elektrycznych.

Człowiek na wózku to zagrożenie dla pasażera.
witch

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co w takim razie niskopodłogowe autobusy i te pasy do przypinania wózków? Dla picu, żeby goście z zagranicy widzieli jaki to tolerancyjny kraj ?

Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariol napisał:
62norbi napisał:
Zielonogórscy radni uchwalili kolejny bubel prawny. Od stycznia autobusami MZK nie mogą podróżować niepełnosprawni na wózkach elektrycznych.

Pozwolą niepełnosprawnym jeździć autobusami.
62norbi

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A człowiek na wózku to nie pasażer???? Takie pytanie mi się w tym miejscu nasuwa!!! b. zły Smile1
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doceń chłopie, że użyto określenia "człowiek".
witch

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łaskę zrobili...

Powrót do góry
62norbi

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witch napisał:
Łaskę zrobili...
Właśnie... b. zły b. zły Exclamation Exclamation

Wystarczy dobra wola

Interwencja... Teresa Migdał z Lewina Brzeskiego porusza się na wózku... - Gdybym miała zjazd progu, byłabym bardziej samodzielna mówi. Jego nikt jednak nie chce sfinansować...

Pani Teresa w wyniku przewlekłych chorób straciła obie nogi. Od ponad roku porusza się na wózku inwalidzkim. Jest samotna. Pomaga jej tylko opiekunka z pomocy społecznej i jeden z sąsiadów.

Opiekunka jest u mnie codziennie przez dwie godziny. To nie dużo, ale sobie radzę mówi pani Teresa. - Gdybym sana mogła wyjechać z domu, byłabym bardziej samodzielna. Mogłabym np. zrobić zakupy.

Co stoi na przeszkodzie? Nie wyższy niż 20 cm próg przed drzwiami do jej bloku.

W moim imieniu ośrodek pomocy społecznej napisał do zarządcy budynku wniosek o likwidację progu opowiada nasza czytelniczka. -Nic się jednak w tej sprawie nie dzieje...

A nie dzieje się , bo na zlikwidowanie progu nie zgodziła się wspólnota, która musiałaby za to zapłacić...

-Większość właścicieli mieszkań głosowała przeciwko podjęciu takiej uchwały. Ale równocześnie wspólnota zgodziła się na wykonanie podjazdu dla wózka pod warunkiem, że sfinansuje to ośrodek pomocy społecznej lub inna instytucja charytatywna - informuje Mirosław Polankiewicz, dyrektor Zarządu Mienia Komunalnego w Lewinie Brzeskim, zarządcy bloku.

- Na to nas nie stać. Budowa podjazdu to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. Gdyby wspólnota zlikwidowała próg, koszt byłby nieporównywalnie mniejszy twierdzi Krystyna Warchał Lenartowicz, kierownik MGOPS w Lewinie Brzeskim.

Po naszej interwencji sprawą obiecała się zająć burmistrz miasta, Anna Twardowska. -Tu ewidentnie zabrakło dobrej woli uważa. Spotkam się z jej zarządem i poproszę o przedstawienie faktycznych kosztów likwidacji progu.

Artykuł pochodzi z NTO

Nie wierzyłbym zarządcy bloku w którym mieszka pani Teresa Migdał, w ani jedno słowo dotyczące ceny tego podjazdu... Ponieważ w naszym kraju panowała moda na tzw. powiększanie do monstrualnych cen niewielkich, błahych spraw... W tym wypadku chodzi nie o wielki podjazd a zjazd z jednego proga... Gdybym był mieszkańcem tego bloku to sam zrobiłbym z tego progu podjazd za góra 100 do 150 zł... A nie jak zarządca określił cenę za 20tys zł... Wystarczy tylko odrobinę chęci niesienia pomocy i dobrej woli, ale też chęci pozytywnego i racjonalnego myślenia... Bez oszukańczych, skorumpowanych zamiarów...

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiad napisał:
Mariol napisał:
Ja już nie walczę, szkoda prądu...

Wyjątkowo przywołam wypowiedź z innego forum. Wprawdzie dotyczy to Wspólnot Mieszkaniowych, ale sens jest uniwersalny. Po lekkim retuszu to samo można powiedzieć o osobach niepełnosprawnych.
Cytat:
Reagujących i zainteresowanych we wspólnotach jest zawsze garstka, z reguły są to jednostki do "zamęczenia" czyli do podjęcia wobec nich wszelkiego rodzaju działań i przyjęcia takiego sposobu zachowań, które będą skutecznie zniechęcać do dalszego zainteresowania, a tym samym często do samotnej walki o prawidłowość działań.

Sąsiad, już nawet nie che mi się o tym gadać.
Odpuściłam.

sasiad

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak prawda. "Zamęczenie".

PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PKP zamyka drzwi przed ludźmi niepełnosprawnymi
Czy ktoś w końcu zajmie się tym tematem? Choćby Urząd Ochrony Konsumentów. Przecież to przejaw dyskryminacji.

PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo dys...funkcji zarządzających..

Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuszna uwaga.

Wysłany: Czw Sie 20, 2009 18:01    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> O i dla niepełnosprawnych. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Skocz do: