Forum Była sobie Integracja... Strona Główna Była sobie Integracja...

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

artykuły z serii "zdrowie" (komentarze)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> Tematy zdrowotne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
witch

PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 09:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe to o wodzie utlenionej.
w Mumio nie wierzę. Moja mama przywoziła je ze wschodu jeszcze gdy mało kto o tym słyszał. Faszerowała nas tym a ja nie odczuwałam po tym nic prócz mdłości.Wcale mnie nie wyleczyło.
Co do leków na raka to jest tyle raków ilu chorych, każdemu pomoże inny lek. Dzięki Bogu za ludzi którzy starają się szukać nowych rozwiązań.Kto by pomyślał że taka mała witaminka tyle może...

We wszystkim jest magia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sob Paź 30, 2010 09:13    Temat postu:

Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu artykułów pod linkami mam mieszane uczucie. Odkrycia JEDNEGO naukowca nie są w pewnym sensie wiarygodne.
Z założenia człowiek jest śmiertelny i umrzeć kiedyś musi. Jak dotąd nie wynaleziono na to lekarstwa. Choroba jest tu praprzyczyną, więc jej zlikwidowanie wydłuża jedynie czas do śmierci. Więcej się nie da. I chociaż od początku świata wszystko co powyżej napisałem jest oczywiste, człowiek boi się śmierci i nie ustaje w poszukiwaniu eliksiru młodości lub recepty na długowieczności.
W sukurs przychodzą mu nowe odkrycia w dziedzinie medycyny, ale pomimo jej znacznego rozwoju nie wszystko zostało zbadane i odkryte. I tu poletko ma tzw. medycyna niekonwencjonalna. Tu wszystko jest proste i banalnie łatwe. Wystarczy wierzyć.
Jestem sceptykiem co do takich metod leczenia bo uważam, że komputera nie naprawia się u kowala, a człowieka nie leczy u znachora. Znam to z autopsji.
Natomiast wierzę, że osobiste nastawienie chorego pomaga w leczeniu, bo każdy z nas ma mechanizm samoobrony, tylko nie umiemy z tego korzystać. Przykładem jest autosugestia, gdy chorych - nie mówić im tym - podzielono na dwie grupy i jednym podawano lekarstwo, a drugim placebo. I jedni i drudzy zdrowieli.
Wprawdzie nie jestem bywalcem szpitali, ale jedynie odwiedzającym chorych, więc kiedyś przeczytałem na korytarzu taką sentencję (coś w tym sensie bo nie pamiętam dosłownie): "Jeżeli chory nie chce wyzdrowieć, to nie pomogą mu najlepsze lekarstwa".

PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiad napisał:
Choroba jest tu praprzyczyną, więc jej zlikwidowanie wydłuża jedynie czas do śmierci. Więcej się nie da.

Tak, jest przyczyną, lecz, jak się NIE DA, PO CO BIERZESZ TABLETY, hmmm?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mathias

PostWysłany: Pon Lis 01, 2010 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witch napisał:
Ciekawe to o wodzie utlenionej.
w Mumio nie wierzę. Moja mama przywoziła je ze wschodu jeszcze gdy mało kto o tym słyszał. Faszerowała nas tym a ja nie odczuwałam po tym nic prócz mdłości.Wcale mnie nie wyleczyło.
Co do leków na raka to jest tyle raków ilu chorych, każdemu pomoże inny lek. Dzięki Bogu za ludzi którzy starają się szukać nowych rozwiązań.Kto by pomyślał że taka mała witaminka tyle może...

Podzielę się z wami swoimi doświadczeniami odnośnie tych opisanych preparatów . Wodę utlenioną stosuje cały czas. W swoim przypadku pomogło mi nie raz przy usuwania pojawiających się zmian skórnych tj. od dłuższego czasu walczę z wągrami które wyskakują szczególnie po goleniu i tu stosuje wodę utlenioną . Ktoś z moich bliskich stosuje ją dokładnie wg. Nieumywakina robiąc okłady guza będącego nowotworem .
Co do Mumijo sprawa jest bardziej skomplikowana . Od tego trzeba zacząć Gdzie twoja mama kupowała Mumijo dokładnie ? Ponieważ zdarzają sie jego podróbki , jeżeli kupuje się mumijo nieznanego pochodzenia , z nieznanych źródeł . Najpewniej kupić je w ukraińskiej aptece . Polskiej wersji nie polecam gdyż jest już przerobiona i nie posiada pełnych właściwości.
Ja używałem tego bardzo krótko i tez bez rewolucyjnych zmian . Ale trzeba pamiętać że jest swego rodzaju suplement a nie lek sensu stricte, mimo tego że ma on w pełni naturalne pochodzenie i człowiek nie jest w stanie uregulować jego ilości i im bardziej go zmodyfkuje tym bardziej zmniejsza walory lecznicze
Znów ktoś z bliskich moich , dzięki mumijo pozbył się osteoporozy . Co do pozostałych dopiero temat zgłębiamy . np Delbet jest znakomity przy zwalczaniu padaczki .
To nie chodzi tu o wiarę nastawienie czy cośkolwiek , potrzeba jest ogromu wiedzy by wychwycić lekarstwo złe od dobrego, dobrego radiestetę od naciagącza itd... Owszem są tacy którzy z góry to odrzucają . Ja na przykład wywodzę się ze środowiska gdzie im więcej źródeł wiedzy tym lepiej , im człowiek bardziej wszechstronny , im więcej wie , im więcej zrobi tym lepiej stad otwarcie na metody leczenia inne niz tradycyjne

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
sasiad

PostWysłany: Pon Lis 01, 2010 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariol napisał:
sasiad napisał:
Choroba jest tu praprzyczyną, więc jej zlikwidowanie wydłuża jedynie czas do śmierci. Więcej się nie da.

Tak, jest przyczyną, lecz, jak się NIE DA, PO CO BIERZESZ TABLETY, hmmm?

Ja? Biorę tablety? Do mnie to nie podobne. Wyznaję zasadę, że jak samo przyszło, to i samo pójdzie. Do lekarza chodzę bardzo, bardzo rzadko, a jeżeli już pójdę, to tylko aby sobie pogadać. To mi wystarczy. Przepisanych lekarstw nie kupuję.

PostWysłany: Pon Lis 01, 2010 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To było mumio z apteki.
Ja też nie odrzucam tego rodzaju wiedzy, w końcu wszystko było kiedyś nowe, a bez niektórych wynalazków nie umiemy już żyć. To samo z lekami. Lata prób i błędów dają efekty.

Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witch napisał:
Lata prób i błędów dają efekty.

No to problem, bo nie mam takiego doświadczenia. Przeważnie, gdy czuję pewien dyskomfort, raczę się cebulą i czosnkiem. Ponadto lubię miód i wszelkie zieleniny. I to mi wystarcza.
Natomiast nie mam przekonania do "wynalazków" różnego rodzaju uzdrowicieli.

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 00:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiad napisał:
witch napisał:
Lata prób i błędów dają efekty.

No to problem, bo nie mam takiego doświadczenia. Przeważnie, gdy czuję pewien dyskomfort, raczę się cebulą i czosnkiem. Ponadto lubię miód i wszelkie zieleniny. I to mi wystarcza.
Natomiast nie mam przekonania do "wynalazków" różnego rodzaju uzdrowicieli.

No tak . Czyli opierasz się na 100-procentowo naturalnych metodach, tez słusznie bo natura ma nieograniczone możliwości , bo po co nadmiernie się faszerować lekarstwami.
Tak na dobrą sprawę kiedyś tylko naturalnie się leczono. A pra-matka wszelkiej medycyny czyli znana od 5 tysięcy lat oparta tylko na naturze indyjska ajurweda przezywa obecnie swój renesans

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Mariol

PostWysłany: Sob Lis 27, 2010 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z nogi po prostu "odrastała" jej ręka.

Cytat:
. Medycy uznali, że taki krok, to jedyna szansa na uratowanie ręki, która wcześniej została odcięta w czasie wypadku.

b. zły Faktycznie, przyda Jej się, głupie!
sasiad

PostWysłany: Sob Lis 27, 2010 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już nie jest szokujące. Kiedyś w TV było p facecie, któremu przyszyto rękę od dawcy. Pomimo, że wszystko było OK po jakimś czasie facet kazał odciąć tę rękę. Źle się czuł z cudzą ręką. Nawaliła mu psychika i to było przyczyną jego decyzji.

PostWysłany: Sob Lis 27, 2010 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiad napisał:
To już nie jest szokujące. Kiedyś w TV było p facecie, któremu przyszyto rękę od dawcy. Pomimo, że wszystko było OK po jakimś czasie facet kazał odciąć tę rękę. Źle się czuł z cudzą ręką. Nawaliła mu psychika i to było przyczyną jego decyzji.

Słyszałam, o tym, szokuje mnie, nie fakt, że rękę..., bla, bla, ale pomysł!
Matko, jaki durny, eksperyment se na dziecku zrobili, żal!

Staruszka123
Gość

PostWysłany: Sob Lis 27, 2010 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bow
Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedzcie warzywa, będziecie zdrowi. Odkrycie stulecia - tfuj!- dokonane na nieumytych zębach.Smile
Już neandertalczycy wiedzieli, że warzywa są zdrowe

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karmienie piersią pomaga kobietom leczonym na raka (kliknij).

Karmiłam cycem 11 m-cy. Smile
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto poczytać:

Do prawidłowego funkcjonowania serce potrzebuje ciągłego dostarczania minerałów, które wspomagają procesy odbudowy i regeneracji uszkodzonych komórek. Brak odpowiednich minerałów oraz długotrwałe przerwy w ich dostarczaniu, zaburzają pracę serca i naczyń krwionośnych.
Czyt. dalej, kliknij!
Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak minerałów? Żaden problem. W glebie jest ich pod dostatkiem. Nie przypadkowo potocznie mówi się : ziemia wszystko wyciągnie.
A poważnie, w pewnym wieku uporczywe kurcze w nogach nie pozwalają spać po nocach. Wówczas sięga się po magnez. Pomaga, ale za to koniec z kawą.

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żurawina strzeże przed rakiem.
Wyglądają niepozornie, jednak potrafią zdziałać cuda. Kwaśne, czerwone jagody żurawiny leczyły setki lat temu, leczą i dziś.
Czyt. dalej, kliknij!
Powrót do góry
witch

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oooo.. znam tę lekarkę od dzieciństwa. Sama zbieram od czasu do czasu. Wiem gdzie.W ogóle zdarza mi się ziółka różne zbierać... Wink

Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żurawina + herbata = Razz !
Powrót do góry
witch

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pycha! Albo pigwa + herbata. Very Happy

Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witch napisał:
pigwa + herbata. Very Happy

Pigwa – owoce do herbaty zamiast cytryny.
Pigwa dodana do herbaty ,wzbogaca jej smak i zapach. Owoce pigwy nawet kolorem i kształtem przypominają cytryny. Owoc jest niestety bardzo twardy – ukrojenie plasterka stanowi problem. O tej porze pigwa już nie złoci ogrodów, owoce można znaleźć opadłe pod krzakami. Wystarczy dokładnie umyć,nie obierać i przygotować aromatyczne przetwory.
Czyt. dalej, kliknij!
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego tak wiele zależy od pocałunku?
Sheril Kirshenbaum w książce "The Science of Kissing" odpowiada, że za wszystkim stoją nerwy czaszkowe, o których wspominaliśmy wcześniej - a już szczególną rolę odgrywa tu nerw odpowiedzialny za wrażenia zapachowe. Trzeba bowiem wiedzieć, że każdy człowiek ma swoją unikalną i na pozór ledwo wyczuwalną woń. Podczas pocałunku zasysamy ten zapach, podświadomie "wyrabiając sobie zdanie" o drugiej osobie. Co ciekawe, każda z płci szuka w zapachu innych informacji...
Czyt. dalej, kliknij!

Jak to się mówi: nie ucz księdza pacierza..., a tu proszę, poważnie, bardzo wiele, dopiero się dowiedziałam na temat pocałunku, a Wy?
Powrót do góry
witch

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 08:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest ciekawe: To miało służyć zdrowiu!

Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 08:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobre! , no dobre!

Np. to: lewatywa z dymu papierosowego - Shocked Bow dobre! .
Dzisiejsi faceci nie zdają sobie nawet sprawy, w jak wspaniałych czasach przyszło im żyć .
Powrót do góry
skorpion
Gość

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bastet napisał:
dobre! , no dobre!

Np. to: lewatywa z dymu papierosowego - Shocked Bow dobre! .
Dzisiejsi faceci nie zdają sobie nawet sprawy, w jak wspaniałych czasach przyszło im żyć .
Jeśli można zapytać ,to na czym polega wspaniałość tych czasów bo może cośik mi umkneło o kurczę
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Teraz, gdy nauka i medycyna poszły do przodu, zaś psychoterapeuci czają się za każdym rogiem, duch i ciało pozostają w optymalnej formie, bez konieczności stosowania barbarzyńskich praktyk medycznych...
Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na to, co przytoczyła Witch, spojrzałem inaczej. Choroby i metody leczenia wynikały niejako z mody w danej epoce. Czy dzisiaj jest inaczej? Raczej nic się nie zmieniło. Wystarczy oglądać telewizję i wszechobecne w niej reklamy. Przemysł farmaceutyczny prześciga się w wynajdowaniu coraz to lepszych leków na wszystko. Nawet są takie co trafiają bezpośrednio w miejsce choroby, omijając jednocześnie zdrową część organizmu. Ciekawe w jaki sposób te specyfiki , zażyte doustnie, znajdują drogę. Mają GPS ? A po drodze do chorego organu którędy się przemieszczają?
Gość

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bastet napisał:
Cytat:
Teraz, gdy nauka i medycyna poszły do przodu, zaś psychoterapeuci czają się za każdym rogiem, duch i ciało pozostają w optymalnej formie, bez konieczności stosowania barbarzyńskich praktyk medycznych...
A w jakim celu i komu były potrzebne te "barbarzyńskie praktyki medyczne" bo jak sięgam pamięciom to 85% osób w kolejkach do konowałów to niewiasty Smile
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Confused Ja tam nie wiem.
Powrót do góry
Staruszka123
Gość

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnosnie grypy,ale przeczytajcie KONIECZNIE wierszyk w komentarzach Razz

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,9076704,Rosnie_liczba_zachorowan_na_grype__Ostatnio_zmarly.html
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Lut 09, 2011 11:03    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> Tematy zdrowotne. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 10 z 12
Skocz do: