Forum Była sobie Integracja... Strona Główna Była sobie Integracja...

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Artykuły (komentarze).
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> O i dla niepełnosprawnych.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sasiad

PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy byli intelektualnie sprawni, gdy zawierali związek małżeński, a później spłodzili dziecko?
Uważam, że chyba łatwiej udzielić pomocy tym rodzicom np. w znalezieniu pracy, mieszkania itp. niż z kasy państwowej wypłacać instytucjom zajmującym się hurtowym wychowem dzieci.
Uważam również, że każda matka, nawet ta intelektualnie nieprawna, posiada instynkt macierzyński i potrafi zaopiekować się własnym dzieckiem, o ile otrzyma odpowiednie wsparcie ze strony urzędników - intelektualistów. Sęk w tym, że wśród urzędników nie mamy intelektualistów, a tylko miernoty intelektualne.

Wysłany: Sob Mar 06, 2010 14:05    Temat postu:

Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z każdym słowem sąsiada.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sasiad

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

„Taka dziewczyna i na wózku" - a jednak są dobrzy szefowie
Cytat:
To prawdziwie katolicki kraj pełen miłości dla bliżniego swego niosący z ochotą wszelką pomoc dla potrzebujących chociaż ja bym wolał by on był mniej katolicki a bardziej chrześcijański o taki jak kraje na zachód od Odry gdzie zaczyna się Europa a kończy Azja

Gość

PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to znaczy,ze ten bogobojny kraj zaraz na samym poczatku przekresla dobrze wykształconych niepełnosprawnych.to znaczy,ze ci mniej wykształceni niepełnosprawni sa gdzie?Na ma rginesie społeczenstwa???
Powrót do góry
motyl

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://facet.interia.pl/ciekawostki/news/niepelnosprawni-z-braku-akceptacji,1565967,2639

Chyba tego artykułu nie trzeba krasic zadnym komentarzem,nie jeden z nas pewnie spotkał sie z tym osobiscie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sasiad

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

motyl napisał:
http://facet.interia.pl/ciekawostki/news/niepelnosprawni-z-braku-akceptacji,1565967,2639

Chyba tego artykułu nie trzeba krasic zadnym komentarzem,nie jeden z nas pewnie spotkał sie z tym osobiscie.

Nie jest tak źle. Są tacy, co to piersi wypinają po medale. Tylko trzeba umieć się zakręcić.
Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych: nagroda dla Piotra Pawłowskiego

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Koszt wypożyczenia „męża” nie należy do wygórowanych. Ceny zależą od miasta, w którym wykonywana jest usługa. Czasami do wartości usługi doliczany jest koszt dojazdu do klienta. Przeciętna stawka za godzinę usługi waha się w granicach 40-70 zł i zależy od czynności wykonywanej przez pracownika.

Muszę to ukryć przed "moim"...
Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, to ja ostatnio kupę kasy straciłem. Wprawdzie nie mężem, ale byłem wujkiem do wynajęcia i całymi popołudniami klepałem w klawisze jak sekretarka. I wszystko za friko.

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariolka,a moze własnie nie ukrywajmy,przynajmniej troche kasy wpłynie do domowego budżetu Mr. Green
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 09:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam Mu płacić, skąd brać kasę?
motyl

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 09:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie,myslałam,zeby naszych mezow wynajac. Wink
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowa metoda leczenia SM przyszła z Włoch
    Wielkopolanie są zainteresowani jej wynikami.
Czy chirurdzy , a nie neurolodzy jak dotychczas, będą leczyć stwardnienie rozsiane?

Wielkopolscy specjaliści, którzy zajmują się tą chorobą, są ostrożni w ocenie nowej metody i nie popadają w hurraoptymizm . Jednak chorzy Wielkopolanie już poddają się takiemu eksperymentalnemu leczeniu.
Stosują je dwaj lekarze: dr med. Tomasz Ludyga,chirurg naczyniowy oraz dr med. Marian Simka, flebolog w Klinice Chirurgii Naczyniowej EuroMedic w Katowicach.
W terapii wykorzystują oni technologię medyczną, która od lat pomoagją pacjentom z miażdżycą tętnic. Różnica polega na tym, że kardiolog "rozpycha" tętnice zaopatrujące serce w krew, a oni poszerzają naczynia szyjne-żyły doprowadzające krew z mózgu.
Twórcą tak rewolucyjnego zwrotu w podejsciu do SM jest włoski neurolog, prof. Paolo Zamboni, który tę chorobę nazywa po prostu "chorobą naczyniową" - opierając się na wcześniejszych spostrzeżeniach austriackiego lekarza, który zauważył u tych chorych nieprawidłowość w budowie żył szyjnych, profesor sam zaczął je badać. I wtedy zauważył, że u każdego z pacjentów te naczynia są patologicznie zwężone i zdeformowane- opowiada dr Ludyga.
Takie anomalia włoski badacz wykrył u 500 chorych! Profesor sięgnął do balkonikowania i wszczepiania stentów, które udrażniały i poprawiały "przepustowość" naczyń szyjnych.

Wyniki jakie osiągnął, nawet dla niego były zaskakujące. Przede wszystkim wyleczył żonę, która była chora na SM. Po dwóch latach obserwacji odnotował poprawę różnego stopnia u 73 proc. chorych. Jest przekonany, że SM jest " chorobą mózgowo- rdzeniową niewydolności żylnej", a nie autoimmunologiczną.
Na skutek niedrożnych żył krew przeciska się z wielkim trudem, albo nawet cofa się do mózgu. To wywołuje stany zapalne, które niszczą mielinową osłonkę nerwów.- Nasi pierwsi pacjenci zostali zoperowani zaledwie w październiku ubiegłego roku , sprawdzamy ich co pewien czas i obiektywizujemy kwestionariusz, jaki wypełniają, obserwujemy...- mówi ostrożnie dr Tomasz Ludyga.
Katowiccy specjaliści, którzy na bieżąco konsultują się z prof. Paolo Zambonim, robią dokładnie to samo, co on. I wyniki mają podobne. Pacjenci, którzy docierają do ich kliniki, kwalifikowani są do zabiegu wtedy, gdy potwierdzi się patologię żył.
Poprawa zależy od stopnia zaawansowania choroby. - Nasi pacjenci już zgłaszają poprawę głównych dolegliwości : zmęczenia, zaburzeń wzroku, bólów głowy, dolegliwości związanych z częstym oddawaniem moczu- dodaje chirurg.
W całej Polsce na stwardnienie rozsiane cierpi ok 60 tys osób, z czego szacuje się, że kilka tysięcy może być chorych w Wielkopolsce.

Źródło: Głos wielkopolski
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytajcie, skomentujcie: "Chociaż godność zostawcie!" (PDF) i "Człowiek, to..." (PDF)

Będzie kolejny..., swoją drogą nie wskóram zamierzonego celu, ale jest +, pokazuję rzeczywistość, absurdalne prawo i zakłamaną pomoc Instytucji, pomoc niepełnosprawnym.
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 06:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sparaliżowany po lekcji WF dostanie mniejsze pieniądze (kliknij).

"Nie 1,2 mln zł, a 800 tys. zł zadośćuczynienia otrzyma niepełnosprawny Oskar Langner - zdecydował wrocławski Sąd Apelacyjny. Nie zmieniona została natomiast wysokość renty: 16 tys. zł miesięcznie.

Utrzymana została natomiast wysokość renty – 16 tys. zł. Z tego ok. 8 tys. zł ma być przeznaczone na cele związane z rehabilitacją, pozostałe pieniądze powinny pokryć koszty wynajęcia mieszkania czy transportu." - moim zdaniem i tak ładnie, renta wysoka, super!
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ślub, ale nie dla sparaliżowanego (kliknij).

"bezduszna urzędniczka zapytała Kasię, czy jest ubezwłasnowolniona. Mimo zaprzeczenia kobiety, poprosiła o zaświadczenie od psychiatry, że nie ma przeciwwskazań do ślubu. W końcu skierowała sprawę do sądu. " - b. zły Damn It nie mogę no..., bardzo emocjonalnie ostatnimi czasy podchodzę do niepełnosprawności, ubezwłasnowolnienia i Sądów.
Rozwala b. zły mnie stereotypowe postrzeganie ON przez sprawnych, powyżej jeden z przykładów...

Jeden z komentarzy:
"gdybym to ja była jej szefową, wyleciałaby z pracy za brak profesjonalizmu. A na miejscu tej niepełnosprawnej pozwałabym ją o naruszenie czci. Skończmy z bylejakością w naszych urzędach! " - tak, skończmy z bylejakością w naszych urzędach!
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 08:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezwykła zdolność echolokacji - niewidomi tak jak nietoperze "widzą” świat przy pomocy USZU!

Ludzki mózg jest naprawdę niezwykły. Jego zdolność przystosowywania się do pewnych niedogodności, pozwala wielu niepełnosprawnym osobom wyostrzyć jeden zmysł i tym samym zrekompensować braki innego. To naprawdę nieoceniona właściwość, która pozwala wielu ludziom w miarę normalnie żyć.

Nie jestem niewidoma i poza, czasami intensywnym oczopląsem, nie mam kłopotów ze wzrokiem.
Utraciłam zdolność chodu, zatem nie mogę podejść by zobaczyć i "widzę", co się dzieje w kuchni, a jestem w pokoju.
'Widzę' co się dzieje w pokoju, a jestem w ubikacji, ...hi, hi, monitoring osobisty, powaga, mam tak, chyba że...całość artykułu o echolokacji i mojego komentarza >>tu<<

Mariol

PostWysłany: Wto Sie 09, 2011 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowe ciało dla każdego - lepsze i mechaniczne.
Egzoszkielety znamy przede wszystkim z filmów. Futurystyczna wizja człowieka ubranego w pancerz wspomagany czy szkielet zewnętrzny wydaje się być odległa. Nic bardziej mylnego. Współczesna technologia pozwala już dziś na konstruowanie zaawansowanych szkieletów wspomagających siłę ludzkich mięśni.
Powstały już pierwsze prototypy tych urządzeń, które już niedługo trafią do produkcji. Będą miały swoje zastosowanie zarówno w wojsku, jak i w życiu codziennym cywilów.

Iron Man
Jeden z najbardziej zaawansowanych sztucznych szkieletów wyprodukowany przez Raytheon został nazwany Iron Man.
Sama nazwa tego wynalazku wskazuje na to przez kogo będzie używany. Pozwala na noszenie żołnierzom znacznie większych ciężarów niż normalnie. Można unieść nawet 23 kg w ręce wyprostowanej na bok. Również nie odczuwa się ciężaru na plecach, gdy jest na nich 70 kg ładunek. Oprócz większego udźwigu pozwala na szybkie poruszanie się bez dużego wysiłku oraz zachowuje dużą mobilność. Ten model szkieletu zużywa o połowę mniej energii od swojego poprzednika.
Jednak póki co jest ciągle dopracowywany i testowany - inżynierowie chcą go jeszcze bardziej ulepszyć i wypuścić do produkcji za dwa lata.

HULC
Drugim egzoszkieletem stworzonym specjalnie dla żołnierzy jest HULC. Pozwala na noszenie do 100 kg zachowując przy tym pełną mobilność. Żołnierz nadal może bez przeszkód kucać i czołgać się, dodatkowo zwiększona jest szybkość i wytrzymałość poruszającej się osoby. Warto dodać że ten szkielet umożliwia noszenie większych ciężarów nawet, gdy nie ma już energii zasilającej.

HAL 5
Szkielety zewnętrzne nie koniecznie muszą być używane tylko przez wojsko.
Zastosowanie znalazły także w medycynie, jako urządzenia pomagające w rehabilitacji, a nawet umożliwiające poruszanie się osobom sparaliżowanym. Tak jest między innymi w przypadku japońskiego egzoszkieletu HAL 5.
Gdy osoba chce się poruszyć, wytwarzane są sygnały nerwowe w mózgu przesyłane do odpowiednich mięśni. W wyniku powstają niewielkie sygnały na powierzchni skóry, które są wychwytywane przez strój. W zależności od zebranych sygnałów strój porusza pacjentem. Jest to pierwszy robot wykorzystujący taką technikę poruszania. Sam strój waży 10 kg i posiada wbudowany komputer z baterią.
Darmowe testy w szpitalach odbędą się już w przyszłym roku.

eLEGS jest bionicznym urządzeniem, które umożliwia osobom sparaliżowanym ponowne poruszanie się. Obecna wersja prototypu umożliwia chodzenie w prostej linii, wstawanie z pozycji siedzącej, stanie w miejscu przez dłuższy czas oraz siadanie.
Naukowcy chcą umożliwić przyszłym pacjentom wykonywanie naturalnych skrętów oraz samodzielne bezpieczne poruszanie się. Strój waży około 20 kg z wbudowaną baterią, a pacjent może ważyć co najwyżej 100 kg i mieć od 157 do 193 cm wzrostu.
Jak na razie całość może nieprzerwanie działać przez 6 godzin, jednak już teraz można się spodziewać tych urządzeń w niektórych ośrodkach rehabilitacyjnych w USA.

ReWalk
Kolejnym urządzeniem pomagającym w poruszaniu się jest ReWalk. Wspomaga osoby mające problemy z kręgosłupem. Dzięki niemu chorzy mogą na nowo chodzić, siadać, wchodzić i schodzić po schodach. Zmniejsza też potrzebę rehabilitacji u osób z poważnymi problemami związanymi z poruszaniem się - urządzenie częściowo zastępuje ekwipunek treningowy.
Ten szkielet może być używany praktycznie w każdych warunkach pogodowych, nie jest jednak przeznaczony do uprawiania sportu czy gwałtownego poruszania. Aby móc z niego korzystać trzeba mieć sprawne ręce i ramiona. Kolejnym wymogiem jest zdrowy układ krążenia i dobra mineralna gęstość kości.
ReWalk będzie dostępny pod koniec tego roku dla każdego potrzebującego pacjenta.
Niestety cena nie jest jeszcze znana.

REX
Rex jest egzoszkieletem pozwalającym poruszać się, mając przy tym wolne ręce.
Wchodzenie i schodzenie po schodach, poruszanie się na boki, obracanie się oraz wstawanie to czynności, które umożliwia ten model. Dodatkowo dla wygody został umieszczony dżojstik. Konstrukcja Rex'a została wykonana z lekkiego ale mocnego materiału, dzięki czemu pacjenci są bezpieczniejsi i nie czują dużego zmęczenia przy chodzeniu. Pozwala na wykonywanie wszystkich podstawowych czynności życiowych, takich jak gotowanie, prasowanie czy nawet odkurzanie mieszkania.
Osoby, które mogą go używać muszą mieć od 1,46 m do 1,95 m wzrostu oraz ważyć maksymalnie 100 kg.
Rex jest obecnie dostępny w sklepach w Nowej Zelandii, ale już w tym roku ma trafić na rynek europejski. Wszyscy klienci mają dopasowywany do siebie strój.
W pakiecie otrzymują też przynajmniej 20 godzinny trening trwający około dwa tygodnie.
Źródło.

Wiem..., większości niepełnosprawnych nie stać na zakup... i mnie, nie..., zatem oszczędźmy sobie komentarze tego typu... i warto wiedzieć że jest, lub będzie takie coś!

sasiad

PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy zauważyliście, ale te nowinki techniczne najpierw trafiają do wojska.

PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym przypadku, to bardzo dobrze, bo sprzęt testuje się na silnych, zdrowych,, Scratch , nie schorowanych, bo testowany sprzęt mógł by na przykład okaleczyć..., nie wiem...
Mariol

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podkreśla, że więźniowie zmieniają się mentalnie po zetknięciu z bardzo ciężkimi chorobami i śmiercią. Doceniają to, że są zdrowi, a ich problemy - często przyziemne i w izolacji urastające do rangi katastrofy (np. to, że oddziałowy nie wypuścił do telefonu osadzonego o tej godzinie, o której chciał) teraz nie wywołują emocji takich jak wcześniej.

- Nigdy wcześniej nie byłem w takiej sytuacji. To uczy wrażliwości. Wczoraj, jak karmiłem jednego z pacjentów drugim daniem, to okazał mi takie ciepło... Patrzył w oczy, a ręką głaskał mnie po ramieniu. Zrozumiałem, że chciał mi podziękować, tylko nie miał siły. To było takie miłe uczucie, że pomagam komuś. Zapamiętam jego wzrok do końca życia - wspomina Krzysztof.

Zarówno służba więzienna, jak i sami skazani mają nadzieję, że taki program zmieni wizerunek osadzonego, jako bezwzględnego "bandyty", na którego trzeba płacić podatki, a zakładów karnych, jako miejsc totalnie zamkniętych na świat zewnętrzny.
To słowa z art pt.: "Kryminaliści przy łóżku chorego.", fajnie, fajnie, ale zwróćcie uwagę na to że GŁÓWNIE mowa tu o tym że więźniowie zmieniają się, o programie zmieniającym wizerunek osadzonego i o tym "na którego trzeba płacić podatki" I ZAŚ robi się coś z ryzykiem, na schorowanych ludziach, bo jaka jest pewność, że skazaniec będzie "P. Krzysiem", a nie PSYCHOPATĄ DALEJ?

sasiad

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bastet napisał:
, fajnie, fajnie, ale zwróćcie uwagę na to że GŁÓWNIE mowa tu o tym że więźniowie zmieniają się, o programie zmieniającym wizerunek osadzonego i o tym "na którego trzeba płacić podatki" I ZAŚ robi się coś z ryzykiem, na schorowanych ludziach, bo jaka jest pewność, że skazaniec będzie "P. Krzysiem", a nie PSYCHOPATĄ DALEJ?

Ryzyko, że trafi się na psychopatę zawsze istnieje. I nie musi to być więzień. Mnie nie dziwi natomiast fakt, że pod wpływem zetknięcia się z człowiekiem bliskim śmierci, schorowanym, można okazać ludzkie uczucia. Nawet największy zbój gdzieś tam w głębi jest wrażliwy na ludzkie cierpienie. Ponadto samo otoczenie ma też znaczenie i wpływa na przemianę.
Wprawdzie nigdy nie byłem ani więźniem, ani zbójem, ale kilka lat temu, gdy zetknąłem się z pewnymi chorobami, byłem wstrząśnięty, bo wcześniej nie znałem ich skutków. Zrozumiałem, że wszystko na tym świecie jest zmienne, jak zdrowie i życie ludzkie w ułamku sekundy może ulecieć.

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ryzyko, że trafi się na psychopatę zawsze istnieje."- oczywiście, ale po co je zwiększać, za mało nieszczęścia doznali i doznają Ci chorzy (śmiertelnie), zamieszkujący HOSPICJA, nie domy rodzinne, mało im?!
...tych umierających, powinno się otoczyć troską, a nie na ryzyko dodatkowe narażać!

(chciałbyś umierać w domu, czy w hospicjum?)

62norbi

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bastet napisał:
"Ryzyko, że trafi się na psychopatę zawsze istnieje."- oczywiście, ale po co je zwiększać, za mało nieszczęścia doznali i doznają Ci chorzy (śmiertelnie), zamieszkujący HOSPICJA, nie domy rodzinne, mało im?!
...tych umierających, powinno się otoczyć troską, a nie na ryzyko dodatkowe narażać!

(chciałbyś umierać w domu, czy w hospicjum?)

Bastet...
Masz rację co do tego, że należy mieszkańców hospicjum otoczyć specjalną, troskliwą opieką... Ale, na pytanie, gdzie chciałbym umierać, w domu czy w hospicjum, to wybrałbym dom...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger Nazwa Skype
Mariol

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

62norbi napisał:
bastet napisał:

Bastet...
Masz rację co do tego, że należy mieszkańców hospicjum otoczyć specjalną, troskliwą opieką...

Tak, tak, a nie wciągać w resocjalizację, która jest zwiększeniem zagrożenia...
No jo i zaś ktoś zgarnia kasę na ...umierających, bo to w ramach Ich "programów", pisanych do UE, czy słynnego Kapitału Łódzkiego.

62norbi

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bastet napisał:
Tak, tak, a nie wciągać w resocjalizację, która jest zwiększeniem zagrożenia...
No jo i zaś ktoś zgarnia kasę na ...umierających, bo to w ramach Ich "programów", pisanych do UE, czy słynnego Kapitału Łódzkiego.

Bo w Polsce panuje moda na zarabianiu na słabszych, schorowanych ludzi, a pieniądze z Kapitału Łódzkiego jeszcze nigdy nie trafiły tam gdzie pierwotnie był przeznaczony, a trafia do manipulantów i oszustów którzy z tego kapitału zamiast nieść pomoc to okradają, okradają nas najsłabszych, bo my im nigdy pomimo 5, 5 milionowej rzeszy nie podskoczymy, bo jesteśmy za biedni i za słabi aby wytykać im manipulację, krętactwo i oszustwa... Nie chce się mam nawet pisać o tym, gdyż boimy się, że jak coś napiszemy i oczernimy to nie dostaniemy żadnej pomocy... Tak, to najszczersza prawda...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger Nazwa Skype
Mariol

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 06:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://maclisc.phorum.pl/viewtopic.php?p=97957#97957

Zapraszam!
lisica

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 09:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niepełnosprawni to złoty interes. Ludzie są zdziwieni, że pisząc artykuły o niepełnosprawnych i ich problemach jeszcze się nie dorobiłem nowej chałupy i luksusowwego auta. Taka jest prawda widziana oczami dziennikarza. Każdy kto się zacznie zajmować niepełnosprawnymi, bardzo szybko staje się bogaty.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krynia

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://maclisc.phorum.pl/viewtopic.php?p=97976#97976
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sasiad

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezwykła historia z Torunia
Cytat:
Jest nadzieja dla ludzi po ciężkich wypadkach, wylewach, urazach mózgu. Dla tych wszystkich, o których wielu sądzi, że nie mogą już myśleć czy czuć. Dzięki wynalazkowi polskich naukowców okazało się, że chorzy mogą wyrażać swoje myśli, pragnienia i emocje! Jakim zbawieniem dla pacjentów jest ta niezwykła maszyneria, najlepiej widać po Romku Andrzejczaku (25 l.) z niewielkiej podtoruńskiej wsi. Dzięki wynalazkowi rodzice znowu mogą się kontaktować z rannym w wypadku synem...

PostWysłany: Nie Sty 08, 2012 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sławny fizyk traci swój komputerowy głos
Cytat:
Światowej sławy fizyk Stephen Hawking może utracić swój charakterystyczny, elektroniczny głos, którym z powodu paraliżu posługuje się od 35 lat. 70-letni Hawking ma coraz słabsze mięśnie policzkowe. Będzie testował nowe technologie - donoszą media brytyjskie.

Ruchy policzka umożliwiają profesorowi Hawkingowi wpisywanie danych w komputer, po czym syntezator mowy, reagując na dotyk, wypowiada to, co zostało napisane. Hawking od około 50 lat cierpi na postępujące stwardnienie zanikowe boczne, które niemal całkowicie go sparaliżowało.

A jak komentuję to internauci? W zależności od własnych możliwości intelektualnych różnie.
Cytat:
Jakie osiagnięcia naukowe ma Hawking? Masońsko-liberynskie media nagłasniają jego dziwaczne teorie, ale ekperymentalnego ich potwierdzenia jak na razie nie ma. Najwiekszym fizykiem w historii był Einstein - człowiek głeboko wierzący w Boga. Jego teorie, w przeciwieństwie do teorii Hawkinga, były wielokrotnie potwierdzane poprzez eksperymenty i obserwacje astronomiczne. Hawking to taka "wydmuszka medialna" ateistów, którzy nie mogą sią pogodzić z religijnością Einsteina i próbują go zastąpić "nowym bohaterem". Biedny, rozgoryczony, niepełnosprawny człowiek został przez nich perfidnie wykorzystany do ateistycznej propagandy. Obrzydliwe!

Cytat:
W historii ludzkości wszyscy wielcy naukowcy byli tępieni za swoje poglądy przez religijnych oszołomów (dotyczy to również innych wyznań, chociaż najbardziej "zasłużył się" kościół katolicki). Dopiero po latach, rzadko za życia, ich teorie były uznawane. To,że czegoś na obecnym etapie wiedzy nie potrafimy udowodnić, najczęściej potwierdza się po latach.Teoria Einsteina legnie w gruzach, to kwestia najbliższych lat, jeśli okaże się, że istnieją cząsteczki poruszające się szybciej niż światło. Pozdrawiam ludzi myślących,których umysłów nie ogranicza religia.

Cytat:
czy ktos kiedys robil badania iq z podzialem na wierzacych i niewierzacych? wynik raczej do przewidzenia:))) rodzac sie wsrod religii aby przestac wierzyc potrzeba myslenia - inteligencji. wierzacy maja od urodzenia podane wszystko na tacy - nie musza myslec. wszystkie rozwiazania maja w madrych ksiegach a jesli nie to widocznie nie sa waz ne:))) niebezpieczna nie jest wasza wiara tylko to, ze nie macie juz woli, odcieto wam j.ja a myslenie porzuciliscie na rzecz slepego wykonywania polecen ludzi, ktorzy przed laty stworzyli system wartosci i zachowan dobry dla jaskiniowcow. koscioly nigdy nie sprzyjaly samodzielnemu mysleniu i nie zajmuja sie tym do dzisiaj. chyba, ze tresc bez formy:))) czyli po prostu bezbronna wiara:)

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 10:43    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> O i dla niepełnosprawnych. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Skocz do: