Forum Była sobie Integracja... Strona Główna Była sobie Integracja...

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

TELEPRACA-NOWY PRZEPIS OD STYCZNIA 2009.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> Praca.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robert matycz
Gość

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 18:21    Temat postu: TELEPRACA-NOWY PRZEPIS OD STYCZNIA 2009. Odpowiedz z cytatem

PFRON dofinansuje telepracę
Autor: Filip Miłuński, fot: sxc.hu, Źródło: Gazeta Prawna

Zarząd PFRON zatwierdził program „Telepraca”, dzięki któremu osoby niepełnoprawne będą mogły ubiegać się o dofinansowanie do sprzętu komputerowego, a organizacje pozarządowe otrzymają premie za przeszkolenie i znalezienie stałego zatrudnienia dla osoby niepełnosprawnej.

Program „Telepraca i i inne elastyczne formy zatrudnienia” będzie funkcjonował od stycznia 2009 roku przez pięć lat. Jego głównym celem jest wsparcie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie im pracy zdalnej, bez konieczności opuszczania domów.

Beneficjentami programu będą organizacje pozarządowe i osoby niepełnosprawne. Organizacje, które przedstawią program szkoleń dla przyszłych pracowników i/lub pracodawców wezmą udział w specjalnym konkursie ofert organizowanym przez PFRON. Pozytywnie zweryfikowane programy otrzymają dofinansowanie.

Beneficjenci docelowi, czyli niepełnosprawni pracownicy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie zakupu komputera i sprzętu, niezbędnych do podjęcia telepracy. Dofinansowaniem będzie mógł być objęty komputer, drukarka, skaner, faks, a także oprogramowanie i łącze internetowe.

Dodatkową motywacją ma być specjalna premia dla organizacji pozarządowej która doprowadziła do stałego (czyli trwającego co najmniej pół roku) zatrudnienia osoby niepełnosprawnej o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

- To bardzo dobry pomysł pod warunkiem, że pomoc osobom niepełnosprawnym będą świadczyć profesjonalne organizacje, w tym przede wszystkim te, w których działają sami niepełnosprawni, a nie przypadkowo tworzone firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu pośrednictwo pracy osób niepełnosprawnych przestanie być domeną urzędów pracy, które często źle wywiązują się z tego obowiązku - mówi Elżbieta Głogowska, prezes Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Data opublikowania dokumentu: 2008-08-05, 13.16
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Sie 05, 2008 18:21    Temat postu:

Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 18:41    Temat postu: Re: TELEPRACA-NOWY PRZEPIS OD STYCZNIA 2009. Odpowiedz z cytatem

robert matycz napisał:
PFRON dofinansuje telepracę
Autor: Filip Miłuński, fot: sxc.hu, Źródło: Gazeta Prawna
...Dodatkową motywacją ma być specjalna premia dla organizacji pozarządowej która doprowadziła do stałego (czyli trwającego co najmniej pół roku) zatrudnienia osoby niepełnosprawnej o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

Pół roku to nie stałe zatrudnienie. Co najwyżej można to nazwać pracą sezonową. Czym więć ma być ta premia? Motywacją, czy przykrywką ?
Gość

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SĄSIAD-widzę,że węszysz wszędzie oszustwo,przepraszam,ze tak napisałem,wybacz,jesli możesz,ale dopoki nie udowodni się przestępstwa to nie ma winnego,a jeśli niechcesz z tego przepisu skorzystać,to nikt nikogo nie zmusza,mozna iść do OPS-U na żebry,ja wolę pracę,zresztą ją mam.
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wcale nie dziwi mnie reakcja sąsiada
nie sprawdzałam
nie oceniam

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
robert matycz
Gość

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie bardzo dziwi,są oszustwa,ale nie każdy jest oszustem i dziwolągiem,nie można wszystkich ładować do jednego wora z oszustami,kto jest oszustem to jest a kto nie jest to nie jest,ciekawy jestem jak by jedna z fundacji którą cenię zareagowała na taka,powyższą opinię Sąsiada,aż mi wstyd za sąsiada,nie mozna węszyć wszędzie krętactwa bo go wszędzie nie ma,jest,ale nie wszędzie.ja też nie sprawdzałem wszędzie,ale wiem,ze go wszędzie nie ma.
DODAM jeszcze,ze bardziej jestem skłonny nie wierzyć ZPCH-oni bardziej kantują niż Fundacje.Zresztą podałem ten artykuł,tak samo jak ostatnio o Sercu tylko informacyjnie a nie zeby pisano o oszustwach.
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety
do tej pory też spotkałam wyłącznie krętactwo Sad
sąsiad tylko wprost zapytał
nie widzę powodu do wstydu i oburzenia

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
robert matycz
Gość

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 07:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to po prostu obydwoje żle trafialiście,ja na całe moje szczęście nie trafiłem na oszustwa,i odpukać aby tak było dalej.
A oburzyłem się,bo wszędzie widzicie przekrety,za kazdym rogiem ulicy,a tak nie jest.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Sie 06, 2008 07:30    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> Praca. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: