Forum Była sobie Integracja... Strona Główna Była sobie Integracja...

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Idę na, zrobiłam/em.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> Poradnik domowy, zakupy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariol

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 07:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 07:53    Temat postu:

Powrót do góry
motyl

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 09:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
witch

PostWysłany: Nie Maj 02, 2010 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłam sukienkę. W kwiaty. Wygląda jakby je pędzlem namalowano.Prosta blisko ciała. Mam sweterek tylko szpilki dokupię i jestem ubrana.Jak będzie już komplet to wkleję fotkę bo sama sukienka jest jak szarlotka bez jabłek. Tylko wzór Wam pokażę:

We wszystkim jest magia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motyl

PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile baaardzo podobny do mojego materiału tylko ja potrzebuje cała bele Mr. Green
Powrót do góry
motyl

PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 07:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem pewnej czesci zakupów internetowych,tj.gdy licytuje cos,przebijam stawke i w tej samej chwili wyswietla sie,ze za mało dałam,choc "cwanie"przebiłam o np 2,32....czy jest na to jakis program? Rolling Eyes
Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj robiłem zakupy na cały tydzień. W markecie. Była cebula na wagę w promocyjnej cenie. Jak zwykle trzeba było samemu sobie nałożyć do reklamówki, zważyć i metką przykleić. Cebula była tylko w jednym miejscu, więc nie można się było pomylić co do gatunku jak i ceny. Na monitorze wagi wybrałem ikonkę z cebulą, kliknąłem i ometkowałem zakup. Dopiero w domu zauważyłem, że ta cebula jakaś droga. Miała być po 1,99 a mnie wyszło po 3,99. Mała różnica - przyznacie.
Dzisiaj pojechałem ponownie z reklamacją. I co się okazało.
Na monitorku wagi były dwa gatunki cebuli. Ta droższa miała dużą, widoczną ikonkę, a tańsza malutką. Nie mając okularów oczywiście kliknąłem na dużą.
W tym miejscu można by uznać, że sam sobie jestem winien. Nie zupełnie jest to prawdą, ponieważ w sprzedaży w dniu wczorajszym nie było dwóch gatunków cebuli, a tylko i wyłącznie jeden i w dodatku w promocyjne cenie, czyli po 1,99.
Reklamację wprawdzie uwzględnili, ale pozostał pewien niedosyt satysfakcji. Dlaczego?
Otóż nim poszedłem reklamować zrobiłem pewien eksperyment. Dzisiaj nadal była w sprzedaży ta sama cebula i też tylko jeden gatunek. Nadal ją kupowali, więc stanąłem i obserwowałem. Okazało się, że takich "frajerów" jak ja jest więcej. Dwukrotnie zwracałem uwagę kupującym, że klikają na niewłaściwą ikonę. Dzięki mojej uwadze zaoszczędzili sobie rozczarowania.
Osobie, która przyjmowała moją reklamację zwróciłem uwagę, że klienci nadal sami się oszukują, bo nie usunięto z programu ceny droższej cebuli. Cebuli, której nie ma w sprzedaży, ale za to jest ogromna ikona na monitorze wagi. Ogromna, bo ta właściwa oczywiście jest, ale o 3/4 mniejsza i bardzo niewidoczna dla osób starszych lub słabo widzących.
Jutro pójdę tam znowu i sprawdzę, a Wam, moi kochani, piszę o tym ku przestrodze. Chodźcie na zakupy w okularach, a jak trzeba z mikroskopem i nie dajcie się oszukiwać.
Smile

PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest na każdym kroku. W każdym markecie.

Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To było trzy tygodnie temu. Pojechałem z żoną do sklepu z dywanami, aby kupić chodniczek. Taki mały przed łóżko. W sklepie nie było takiego, jaki nam odpowiadał, więc pojechaliśmy do drugiego, gdzie między innymi też są te wyroby. Tam też nie było , ale za to były meble. Żonie spodobał się komplet mebli kuchennych. Przekonała mnie, że nasze kilkunastoletnie warto by zmienić, więc zamówiliśmy komplet, ale w zmienionej konfiguracji jak ten, co był na wystawie. Taka zamiana skutkowała wzrostem ceny. Trudno. Takie czasy i takie układy.
Ponieważ kilka dni wcześniej wpadła nam w ręce ulotka reklamowa sklepu ze sprzętem AGD i RTV, w której zapraszano do na zakupy za pół ceny, po uskutecznieniu zakupu mebli udaliśmy się do tego sklepu. Ot tak zwyczajnie popatrzeć. Z tą połową ceny nie była prawda, bo sklep w ten sposób reklamował kupno częściowo na raty w układzie pół na pół. No i stało się. W oko wpadł nam telewizor najnowszej generacji, energooszczędny, lekki i nowoczesny. Nasz 8 letni, choć równie nowoczesny na owe czasy, był rupieciem zajmującym dużo miejsca, trudnym do przestawienia, bo bardzo ciężkim i nieekonomicznym pod względem zużycia prądu.
Nie zastanawiając się długo podjęliśmy decyzję o zakupie telewizora. I tak oto jadąc po chodniczek wróciliśmy do domu z nowymi meblami kuchennymi i telewizorem.
Przez następne kilka dni robiliśmy porządki ze starym telewizorem i meblami, ale opłacało się. Mamy odnowioną kuchnię i nowoczesny, zajmujący bardzo mało miejsca telewizor.
Dzisiaj mijają właśnie trzy tygodnie, gdy pojechaliśmy po chodniczek. Niestety mam smutną wiadomość. Nadal nie mamy chodniczka.

Sad

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sąsiad,tylko uwazaj,bo brak chodniczka moze zakonczyc sie wymianą sypialnianych mebli Very Happy
Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

motyl napisał:
Sąsiad,tylko uwazaj,bo brak chodniczka moze zakonczyc sie wymianą sypialnianych mebli Very Happy

I chyba na to się zanosi, bo tydzień temu jadąc ponownie po chodniczek (mieli dostarczyć nowy towar) kupiliśmy stolik pod telewizor. Kolorystycznie inny od naszych mebli. Jest więc argument i okazja, aby zmienić pozostałe meble. Oczywiście chodniczka nadal nie mamy. Smile

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Powrót do góry
witch

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę kupić prezenty urodzinowe dla dziesięciolatka i siedmiolatki. Jakieś podpowiedzi na coś niebanalnego?

Powrót do góry
motyl

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2010 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witch,dla dziewczynki moze byc zestaw koralików do nawlekania lub sa takie zestawy do robienia kartek,albumów.....nakleja sie to wg własnych inwencji-suuuper zabawa-wiem z autopsji Smile ,a dla chłopca moze fajny t-shert z jakims odjechanym napisem lub "malowidłem",albo puzzle przestrzenne.
Powrót do góry
witch

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2010 09:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajne pomysły, dzięki. Popatrzę co mają w sklepach z tych t-shirtów i te zestawy mi się podobają dla dziewczynek. Very Happy

Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2010 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy już chodniczek. Ale jest nowy problem. Żonie nie podoba się stara sofa. Dzisiaj pojechaliśmy po sklepach oglądać meble. Na razie do domu przywieźliśmy prospekty. Zaczęło się.

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2010 07:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lawina.

Powrót do góry
witch

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla chłopca kupiłam piżamę z Bartem Simpsonem, a dla dziewczynki taki zestaw cegiełek i zaprawy do budowy mini domku. Wrzucę jeszcze coś słodkiego i chyba ok?

Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Sob Paź 02, 2010 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od wczoraj jestem współwłaścicielem nowej firany. Podział ról był ustalony: żona kupiła, ja wieszałem. Sofa na razie musiała poczekać.

PostWysłany: Sob Paź 02, 2010 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy , super!
witch

PostWysłany: Sob Paź 02, 2010 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink

Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba se kupie drugiego laptopa, bo na tym co mam pracować nie idzie. Małe toto, że ekranu nie widać, a o literkach już nie wspomnę. Do tego zamiast myszki taki czerwony guziczek pośrodku klawiatury. Za chiny ludowe nie idzie tym precyzyjnie operować.
Albo......do czasu naprawy starego (co mi nawalił), ewentualnie zakupu nowego, myszkę na uwięzi do USB. Mam radiową, nawet dwie, ale baterie siadły.
To może tylko baterie kupić?

Po tym przedługim wywodzie dochodzę do sedna sprawy.

Gdybym zdecydował się na kupno laptopa to jakie marki polecacie?

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 00:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiad napisał:
Chyba se kupie drugiego laptopa, bo na tym co mam pracować nie idzie. Małe toto, że ekranu nie widać, a o literkach już nie wspomnę. Do tego zamiast myszki taki czerwony guziczek pośrodku klawiatury. Za chiny ludowe nie idzie tym precyzyjnie operować.
Albo......do czasu naprawy starego (co mi nawalił), ewentualnie zakupu nowego, myszkę na uwięzi do USB. Mam radiową, nawet dwie, ale baterie siadły.
To może tylko baterie kupić?

Po tym przedługim wywodzie dochodzę do sedna sprawy.

Gdybym zdecydował się na kupno laptopa to jakie marki polecacie?

Zdecydowanie HP . Używam już drugiego i jest zdecydowanie bez zarzutu . Znam jeszcze 2 osoby które tylko HP-ków używają i sobie chwalą . Nie słyszałem by były jakieś problemy ze sterownikami do nich . poprzednio miałem Asusa i było z nim sporo problemów , włącznie z nieprzyjmowaniem oryginalnego XP-ka ( tylko z Windows MX chodził )
Acery , Samsungi, Fujitsu są ogólnie słabiutkie, reszty nie znam z używania więc się o nich nie wypowiem

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Mariol

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 05:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam HP i jak kupię (śmiałe marzenia), to HP.
witch

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 08:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja pracuję w sklepie, gdzie są laptopy to już się trochę osłuchałam.
HP jak najbardziej, oprócz tego TOSHIBA, te są ok. Trzeba zwrócić uwagę na procesor. Żadne tam Athlony czy inne dziwne nazwy. Intel core 2 Duo, jest dość słaby ale do pisania wystarczy. Taki standard to Intel core i3. Wyższy myślę że nie jest niezbędny. Oprócz tego dla osób korzystających z neta polecam pamięć 4GB. Wtedy lepiej śmiga. Dysk o pojemności 320GB i chyba tyle. A co do wielkości to już indywidualnie trzeba wybrać. Myślę że 16-17 cali. Miłych zakupów.
Very Happy

Powrót do góry
motyl

PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem cos kupuje na Allegro lub "bawie sie"w licytowanie Wink ,ale uwaga-jesli i Wy kupujecie-zmiencie hasło.
http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/allegro-i-problem-z-haslami,1562940
Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mathias napisał:
Zdecydowanie HP . Używam już drugiego i jest zdecydowanie bez zarzutu . Znam jeszcze 2 osoby które tylko HP-ków używają i sobie chwalą . Nie słyszałem by były jakieś problemy ze sterownikami do nich . poprzednio miałem Asusa i było z nim sporo problemów , włącznie z nieprzyjmowaniem oryginalnego XP-ka ( tylko z Windows MX chodził )
Acery , Samsungi, Fujitsu są ogólnie słabiutkie, reszty nie znam z używania więc się o nich nie wypowiem

Właśnie mój problem dotyczy HP. Dokładnie Pavilion DV 6000. Nie jest to odosobniony przypadek, bo właśnie HP-ki mają problem z płytą główną. Po pewnym czasie użytkowania laptopa wskutek temperatury puszczają luty na połączeniu płyty głównej z kartą graficzną. Pierwszym objawem tego uszkodzenia jest wzmożona praca wentylatora. Szczególnie słyszalna właśnie w HP-kach, które słyną z dość głośnej pracy wentylatora. Następnie występują problemy z obrazem i na końcu nie można uruchomić laptopa.
Aby uniknąć tych problemów należało by laptopa co jakiś czas oddać do serwisu, aby odkurzyć wnętrze, wymienić pastę na procesorze i sprawdzić kondycję wentylatora. Ale kto to robi? Ja też nie zrobiłem. Efekt jest znany. Wylutowało się za darmo, wlutują za konkretne pieniądze.

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 06:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast wędzić jedzenie... moczą je w chemii!

Pachną wspaniale, jeszcze piękniej wyglądają, no i świetnie się sprzedają. Wędzone kiełbasy, szynki i sery znajdują uznanie wśród klientów. No właśnie, czy aby na pewno wędzone? Producenci zamiast wędzić swoje wyroby dymem z drewna, spryskują je specjalnym preparatem. A nie każdy o tym wie...
Czyt. dalej, kliknij!
Cytat:

Wyroby, które niegdyś wędziło się w dymie teraz zamacza się w czarnym płynie w specjalnych kadziach, albo spryskuje w komorach przypominających komory lakiernicze.

Samo zdrowie, mniam i smacznego!

Serio, w sklepie to taki wyrób wygląda bardzo apetycznie, kupisz, a po 2 dniach, przechowywania w lodówce, śliski, z białym nalotem. Smile1
Powrót do góry
witch

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 09:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam problem. Po raz kolejny zepsuła mi się pralka. Co kilka miesięcy puszczałam na nią stówkę, ale już dość. to koniec jej żywota.
I tu zaczynają się schody. pralki są drogie, ale nawet pomijając to człowiek nie wie co kupić. Muszę mieć ładowaną od góry żeby nie przerabiać mieszkania bo wyjdzie jeszcze drożej.Pochwalcie się jakie macie pralki i które są dobre, które do bani. Nawet te zwykłe, bardziej chodzi mi o markę. Myślałam o elektroluksie.
Rolling Eyes

Powrót do góry
motyl

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 09:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witch,mam ładowana od góry Candy juz kilka lat,jest niezawodna,po prostu super.
Gdy chce cos kupic,właczam kompa-porównywarke,tam sa opinie i ceny,gabaryty itp. wtedy mam orientacje co warto a czego unikac,taka skarbnica wiedzy Razz
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 09:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy, "BOSH", jest super, odradzam "Atdo", "Wirpool", awaryjne. Confused
Hmmm..., sasiad, a "Polar'y", coś wiesz jakie są?
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Lut 01, 2011 09:51    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> Poradnik domowy, zakupy. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Skocz do: