Forum Była sobie Integracja... Strona Główna Była sobie Integracja...

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Idę na, zrobiłam/em.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> Poradnik domowy, zakupy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
witch

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O Candy i Boschach słyszałam że dobre. Polary właśnie chyba też. Jednak podobają mi się Elektroluksy bo tam szufladka na proszek jest tuż nad bębnem a nie na wieku i jest super łatwo rozkładana. Lubię mieć ją czystą , a w moim indesicie nie daje się jej domyć.

We wszystkim jest magia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Lut 01, 2011 09:59    Temat postu:

Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy, poczekajmy na...FACHOWCA!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
witch

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie. Jestem niezmiernie ciekawa co powie bo mimo że znam te sprzęty ze szkoleń (pracuję w sklepie gdzie jest agd i rtv) to praktyczna wiedza jest wprost bezcenna.

Powrót do góry
sunrise
Gość

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedźmo ja mam hajera z angielską wtyczką 1200 obrotów 6KG wsadu klasa AA. Kupiłam ją powystawowo za 500 zł 3 lata temu znalazłam gdzieś na allegro. Pralka była w 100% nowa pierze do dziś wsadzisz tam nawet kołdre. Wiem może nie kazdy ma zaufanie do takich tranzakcji ale ja jako ze piorę non stop jestem zachwycona. Wcześniej miałam Amike psuła mi się cały czas Confused Co do pryskania wędzonek to nie do końca tak pryskanie same w sobie nie jest złe bo płyn do spryskiwania to czysty ekstrat z dymu wolny od zanieczyszczeń i toksyn, diabeł tkwi w sposobie peklowania i nastrzyku wędlin. Ale to inna bajka i nie to forum mówię jako ekspert tych sprawach.
Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem fachowcem od pralek. Mam do czynienia z elektronarzędziami, ale to nie ta specjalność. Powszechnie uważa się, że takim pralkowym "mercedesem" jest Miele. Są drogie. Ja osobiście mam Elektrolux z górnym wkładem. Wcześniej miałem Amice (już nie pamiętam jaki model, ale była z full elektroniką)i nawet byłem zadowolony z jakości prania, ale nic nie trwa wiecznie. Najwcześniej wysiadło ułożyskowanie bębna, więc je wymieniłem. Robiłem to sam, więc stwierdzam, że konstrukcja nieudana. Wcześniejsze modele były prostsze i łatwiejsze dla serwisu. Następną awarią był programator. Elektroniczny, więc drogi przy wymianie. Koszt równał się ceny połowy pralki. Nie pozostało mi nic innego, jak go naprawić. Samemu, bo serwis się takimi duperelami nie zajmuje. Mnie nic nie kosztowało.
Przy następnej awarii grzałki uznałem, że czas na zmiany. Pomimo, że tylko trzeba było wymienić grzałkę i pralka byłaby w 100% sprawna, zrezygnowałem z naprawy.
Pojechałem do sklepu i kupiłem Elektrolux-a. Mam ją dwa lata i jakoś lata.

Gość

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie chodzi mi o programator miałam magika który mi go robił za 30 zł przywoził z giełdy. Ale to działało na krótką metę też sobie go sama wymieniałam. Lepiej kupić nową pralkę i cieszyć się życiem i praniem oczywiście niż to badziewie naprawiać bo to tylko zbędny koszt.
Powrót do góry
witch

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiad napisał:
Powszechnie uważa się, że takim pralkowym "mercedesem" jest Miele. Są drogie. Ja osobiście mam Elektrolux z górnym wkładem. Wcześniej miałem Amice (już nie pamiętam jaki model, ale była z full elektroniką)i nawet byłem zadowolony z jakości prania, ale nic nie trwa wiecznie.
Pojechałem do sklepu i kupiłem Elektrolux-a. Mam ją dwa lata i jakoś lata.

No właśnie o Elektroluxie myślę, Powiedz mi Sąsiedzie czy faktycznie wygodne jest to umiejscowienie podajnika proszku nad bębnem? W mojej pralce jest na wieku i takie ma zakamarki i kanaliki że sam diabeł ich nie wyczyści. Miele owszem super sprawa, ale chyba mnie nie stać. Rolling Eyes

sunrise napisał:
Wiedźmo ja mam hajera z angielską wtyczką 1200 obrotów 6KG wsadu klasa AA.

Szczerze mówiąc nie wiem co to hajer. Wink
O Amicach słyszałam że do... bani.
Powrót do góry
sunrise
Gość

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.mediamarkt.pl/produkty/duze-agd/pralki/pralki-ladowane-od-frontu/hk-1400-txve
Poszę bardzo moja jest troszke inna wiecej wsadu mniej obrotów Smile
Powrót do góry
witch

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda nieźle, ale ja muszę mieć ładowaną od góry. No, to jak kupię pochwalę się.

Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witch napisał:
No właśnie o Elektroluxie myślę, Powiedz mi Sąsiedzie czy faktycznie wygodne jest to umiejscowienie podajnika proszku nad bębnem? W mojej pralce jest na wieku i takie ma zakamarki i kanaliki że sam diabeł ich nie wyczyści. Miele owszem super sprawa, ale chyba mnie nie stać. Rolling Eyes

Do kupna nowej prali zmusiła mnie awaria Amici oraz planowany remont łazienki. Tylko pralka wąska i ładowana od góry pasowała do nowego wystroju łazienki. Wybór padł na Elektrolux między innymi z tego względu, że ma szufladkę nad bębnem, a nie w górnej pokrywie. W dodatku rozkładaną,. Fakt, że trudno wyczyścić te zakamarki, ale plusem jest możliwość rozłożenia na dwie części. Przeważnie po każdym praniu pozostaje tam odrobina wody, więc szufladkę rozkładam, wylewam wodę i odwracam dnem do góry obie części. Pralkę i bęben pozostawiam otwarty, aby osuszyć środek. Natomiast umiejscowienie nad bębnem szufladki w niczym nie przeszkadza. Jest jeszcze jeden problem. Czasami przy wirowaniu, jak się źle ułoży pranie, pralka nie wyważa wsadu i początkowo szarpnie pralka. A tak ogólnie jest OK.

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko ostatnie pytanko i już nie przynudzam Wink
Te Elektroluxy u nas w sklepie mają jakieś luźne zamki. Czy nie jest trudno domknąć taką pralkę?

Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witch napisał:
Tylko ostatnie pytanko i już nie przynudzam Wink
Te Elektroluxy u nas w sklepie mają jakieś luźne zamki. Czy nie jest trudno domknąć taką pralkę?

Nie mam z tym żadnych problemów. Specjalnie teraz to sprawdzałem, ale nie widzę luzów. Przy zamykaniu trzeba tylko trochę mocniej docisnąć klapę. Jeżeli zrobisz to zbyt lekko, to się nie zamknie.
I nie nudzisz, tylko się pytasz. Śmiało, jeżeli masz jeszcze jakieś pytanie.
Smile

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Pomyślę jeszcze i jak coś to spytam. Very Happy

Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tanie nie oznacza gorsze.
Drogie kosmetyki i markowe ciuchy są w zasięgu ręki, rzadziej portfela. Każda z pań chciałaby móc sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Jednak realia codziennego życia są zgoła inne i nie wszystkich stać na duże wydatki. Na szczęście obok drogich i ekskluzywnych produktów znajdują się te tańsze, wystarczy spojrzeć na dolne półki. Jak się bardzo często okazuje ich jakość przewyższa sugerowaną cenę.
Czyt. dalej, kliknij!

W/g mnie różnie bywa z ceną = jakości.
Obecnie muszę tylko cenę, najniższą wybrać.

Tanie nie oznacza gorsze, w/g Ciebie?
Powrót do góry
witch

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 08:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak: Nigdy nie byłam zawiedziona jakością towarów ze średniej półki. Zawsze są one w miarę dobre jakościowo. Jeżeli kupowałam (wyjątki) coś drogiego to najczęściej nie odbiegało to jakością od rzeczy ze średniej półki cenowej.W takim wypadku byłam zła na siebie że dałam się nabrać. Gdy zdarzyło mi się kupić rzecz najtańszą to po prostu liczyłam się z góry ze słabą jakością. Nieraz tani towar mile mnie zaskoczył bo był na prawdę dobry, a innym razem nie da się tego użyć nawet raz niewiem Nie ma złotego środka na kupowanie.

Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 08:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano, nie ma i cena nie równa jakości
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 06:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

" ... W razie potrzeby dokonania zmian proszę poinformować z conajmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Ponadto chcę zapytać się czy jest Pani zadowolona ze świadczenia usług przez panią Y. i panią X.? Proszę o niezwłoczne poinformowanie nas o ewentualnych nieprawidłowościach.
CIS

Zatem tak: od poniedziałku,tj. 21.03,proszę o zamianę, P. X., na stałe dyżury, a P. Y. na zastępstwa.
Sprawa jest b. delikatna i nie chcę o niej..., proszę o zmianę i dyskrecję, żeby nie informować obu Pań, że miałam taką wolę, bo P. Y. się obrazi na mnie i będzie szła na dyżury jak do wroga, eee, nie.
Niech to zostanie między mną a CISem, Paniom powie się że to Biura zarządzenie i już!
Da się dokładnie tak zrobić?
"
Zaznaczam: mowa moja jest spowolniona, to dla mnie ogromny wysiłek, lekki stres powoduje jąkanie, a nawet jej zanik.
Dosyć!
Od 01.01.2011r. z różnym stopniem nadwyrężania mojej cierpliwości, znosiłam tępotę, uczyłam prania, sprzątania, przygotowywania posiłków, dla mnie, bo trzeba inaczej je rozdrobić i surowo przestrzegać konsystencji, bo krztuszę się za rzadkim, a suchego gęstego nie przełknę, skutek porażenia.
Syf w mieszkaniu, matko, jaki...
Schudłam, bo nie zjadam, Pani Y. zna mój stan i potrzeby... gotujemy, mówię krok po kroku co i jak , ile czego, zaczynam jeść, krztuszę się i krztuszę..., w końcu... Dziękuję!, komunikuję że skończyłam, by odebrać talerz, a Ta słysząc kaszel, widząc że znowu ledwo skubnięty posiłek, powinna zapytać, pomyśleć co znowu nie wyszło, że ledwo tknęłam... "Na zdrówko!" i zmyka z talerzem klozet nakarmić...
załamka Dosyć, ile można! Damn It
Powrót do góry
Staruszka123
Gość

PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 08:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[size=18oj nie ładnie Szefowa,nie ładnie,wszystkich porzadku uczysz a sama smiecisz!co robi tu ten post???????????????????[/size]
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 09:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Idę na, zrobiłam/em." - tytuł tego wątku, zrobiłam..., decyzję podjęłam, napisałam i e-mail do CISu wysłałam.
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasiad napisał:
Dziś chciałem kupić sobie auto. Nawet wybrałem markę i model. Jestem w trakcie zastanawiania się, czy warto. Nie wiem, czy mi dnia starczy na to. Poważna decyzja tym bardziej, że auto już mam.
witch napisał:
Wink Faktycznie trudna decyzja...
I jak?
Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bastet napisał:
I jak?

I nie kupiłem. Przełożę to na kiedy indziej.

PostWysłany: Czw Maj 26, 2011 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie do Pań. Czy opłaca się kupno parowara?
Ponoć potrawy w nim przyrządzane są zdrowsze, bo warzywka nie tracą cennych składników. No i "gotowanie" przebiega szybciej. W pół godzinki, a nawet szybciej, można przygotować obiadek. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i porady.
Smile

PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 08:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tym że zdrowsze, ale też bardziej mdłe. Trzeba je mocniej doprawiać (niekoniecznie solić) ziołami. Jeżeli będziecie go używać to jak najbardziej. Zdrowie zawsze się opłaca, ale proponowałabym przed dokonaniem zakupu wprosić się do znajomych , którzy już mają takie urządzenie i wypróbować czy będziecie w stanie zjeść coś co jest przyrządzone zupełnie inaczej niż zawsze. Ostatecznie szkoda 200-300 zł odłożyć na półkę by się kurzyło.

Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witch napisał:
Zgadzam się z tym że zdrowsze, ale też bardziej mdłe. Trzeba je mocniej doprawiać (niekoniecznie solić) ziołami. Jeżeli będziecie go używać to jak najbardziej. Zdrowie zawsze się opłaca, ale proponowałabym przed dokonaniem zakupu wprosić się do znajomych , którzy już mają takie urządzenie i wypróbować czy będziecie w stanie zjeść coś co jest przyrządzone zupełnie inaczej niż zawsze. Ostatecznie szkoda 200-300 zł odłożyć na półkę by się kurzyło.

No i mam. Mdłe? Nie za bardzo, bo zawsze mogę przyprawić do smaku. Jak na razie przyzwyczajam się do tego naturalnego. Dzięki za odpowiedź - podpowiedź.

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink

Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 21:57    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> Poradnik domowy, zakupy. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4
Skocz do: