Forum Była sobie Integracja... Strona Główna Była sobie Integracja...

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ANTYBUDYNEK.PL

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> O i dla niepełnosprawnych.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariol

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 11:57    Temat postu: ANTYBUDYNEK.PL Odpowiedz z cytatem

kliknij Idea

Ogólnopolska kampania społeczna na rzecz osób niepełnosprawnych ANTYBUDYNEK.
Akcja obejmuje każdy budynek użytku publicznego, który nie jest odpowiednio dostosowany
do wymagań osób niepełnosprawnych. Mamy tu na myśli brak podjazdów, wind, podnośników
oraz niedostosowań wewnętrznych.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Nie Maj 31, 2009 11:57    Temat postu:

Powrót do góry
antybudynek

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy!
Na wstępie chcielibyśmy podziękować administratorowi forum za życzliwe odniesienie się do naszej akcji.
Problem barier architektonicznych to problem nierozwiązywany ani za czasów socjalizmu realnego, ani nawet kiedy zaczęła się w Polsce transformacja.
Problem lekceważony jest przez urzędników każdego szczebla, jak też przez właścicieli firm prywatnych. Jak dowodzą zdjęcia zamieszczone na tym forum mamy do czynienia nie tylko z nieprzystosowaniem fizycznym (schody, brak toalet) ale też z nieprzystosowaniem mentalnym (skandaliczne zdjęcie z gdańskiego zoo). Uważamy, że wspólne działanie i pokazywanie nawet najbardziej drastycznych absurdów może doprowadzić do zmian mentalnych i prawnych.
Napawa nas radością, że są ludzie tacy jak administrator tego forum i wielu tu piszących, którzy przestali wierzyć w sztucznie wywoływaną barierę strachu. Wykorzystujmy to iż internet jest globalny, aby pokazywać ludziom z innych krajów, które już dawno zwalczyły ten problem jak ciężka jest sytuacja osób niepełnosprawnych w Polsce. Instytucje europejskie, które odpowiedzialne są za tego typu problemy i które przeznaczają miliony euro na programy dostosowujące powinny zadać pytanie gdzie one tak właściwie są? I temu mają służyć takie akcje jak "Antybudynek" jak i wiele innych działań, które chcemy podejmować ze wszystkimi grupami społecznymi w ramach jednego środowiska osób niepełnosprawnych.
Pozdrawiamy
Zespół Antybudynek
Razem się uda!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
62norbi

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę robić jak najwięcej fotek budynków użyteczności publicznej ze szczegółowym opisem tych obiektów przesyłać na: antybudynek@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger Nazwa Skype
antybudynek

PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 19:49    Temat postu: nowość na antybudynek.pl Odpowiedz z cytatem

Organizatorzy akcji wprowadzili nową możliwość przesyłania zdjęć na stronę antybudynek.pl za pomocą modułu blip. Polega ona na tym, iż z dowolnego miejsca w Polsce można wykonać zdjęcie telefonem komórkowym i przesłać je z opisem do redakcji za pomocą MMS-a.
Tak jak w przypadku kiedy robimy zdjęcie aparatem fotograficznym. Zdjęcia bez takowego opisu nie będą publikowane.
Organizatorzy wprowadzając tę opcję wychodzą naprzeciw głosom, iż nie wszyscy niepełnosprawni posiadają tradycyjny aparat fotograficzny. Zwiększy to też szybkość dostarczenia nowych zdjęć.

MMS-y z krótkim opisem należy przesyłać na nr telefonu 508912577.
Powrót do góry
sasiad

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 06:54    Temat postu: Re: nowość na antybudynek.pl Odpowiedz z cytatem

antybudynek napisał:

MMS-y z krótkim opisem należy przesyłać na nr telefonu 508912577.

Wszystko to ładnie, pięknie, ale....jest "mały" problem.
MMS nie jest za darmo, kosztuje.

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 07:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja...
Przy wysokości rent..., o ile potencjalny ON ją otrzymuje, są przecież osoby, które "żyją" z zasiłku pielęgnacyjnego.

antybudynek

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koszt takiego MMS-a wynosi tyle ile normalny MMS, cennik taki jak u operatora.
Pozdrawiamy :-)
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antybudynek napisał:
Koszt takiego MMS-a wynosi tyle ile normalny MMS, cennik taki jak u operatora.
Mariol napisał:
Przy wysokości rent..., o ile potencjalny ON ją otrzymuje, są przecież osoby, które "żyją" z zasiłku pielęgnacyjnego.
Czy mój cytat nic nie przekazuje Question Exclamation
NIE WSZYSTKICH STAĆ...
W/g mnie akcja wymaga korekcji Exclamation

Ryszard Jakubowski
Gość

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś ma telefon z abonamentem, to i tak płąci hurtem za to, co wyśle lub czego nie wyśle. W przypadku telefonu w systemie prepaid jest jeszcze lepiej, bo płaci się tylko za to, co wykorzystane. MMSy zwykle kosztują niewiele więcej niż 2-3 SMSy, a to oznacza, że jest to koszt 1 minuty rozmowy. Po co więc rozdzierać szaty? 1 minuta rozmowy mniej, to 1 minuta czasu więcej dla siebie!

Czy wymyślono tańszy sposób przekazywania zdjęć cyfrowych, na dodatek robionych tak prymitywnym sprzętem foto, jakim są telefony komórkowe? Nie. Internet kosztuje, a nie każdy ma dostęp do darmowego, w ramach telewizji kablowej czy po "podpięciu się" pod wi-fi. Wysłanie zdjęcia z kawiarenki internetowej to koszt minimum 2 złote. Za mniej żadna kawiarenka nie da dostępu do komputera, więc nawet za 10 minut (tyle trwa transmisja zdjęcia 9 milionów pixeli przez łącze 28 kb/s czyli najwolniejsze z możliwych poprzez serwery pocztowe, przez FTP jest znacznie szybciej) trzeba zapłacić minimum 2 złote.

Oczywiście nie ma żadnego przymusu ani robienia zdjęć, ani tym bardziej ich wysyłania. Kto chce, ten robi i wysyła. Jego wola, jego pieniądze.
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dam za przykład mnie.
Nie mam renty, jedynie zas. pielęgnacyjny (150coś), zas. stały z MOPSu (55coś), tel. z abonamentem (30 min.).
Przekraczam limit zawsze (wolno mówię i niewyraźnie).
Dzwonię tylko w pilnych sprawach, nigdy jakieś gadki szmatki Exclamation
Przykładowo nie mam neta (bo zaraz mi tu zaaaczniesz), mam tylko telefon i chcę uczestniczyć w tej akcji.
Wysłać MMSa to dla mnie serio koszt.

Ryszard Jakubowski
Gość

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma tańszego sposobu wysłania zdjęcia cyfrowego! Nawet gdy skopiujesz je na płytkę CD i wyślesz zwykłą pocztą, to koszt będzie kilka razy wyższy (60 groszy płyta, 40 groszy koperta z wkładką, 2 złote znaczek), niż MMSa. Jedyna rada: zrobić dużó zdjęć, przegrać na płytę i wysłać - wówczas wysłanie jednego zdjjęcia będzie kosztopwało 2 grosze albo mniej, choć i tak trzeba wydać minimum 3 złote na płytę, kopertę i znaczki.
Powrót do góry
Radosław Kujawa
Gość

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Czytając posta dotyczącego nowej funkcji, którą oferuje ANTYBUDYNEK.PL - Czytam i nie dowierzam. Na początku ludzie narzekali na to, że nie mają aparatów cyfrowych. To jestem w stanie zrozumieć. Ale ok 99% społeczności posiada telefony komórkowe. Uważam osobiście, że twórcy Kampani Społecznej wychodzą Wam na przeciw aby ułatwić i zniwelować koszty do minimum. Pomyślcie ile musicie wydać co miesiąc na opłacenie internetu? Stawiam ze min 30 zł. Więc nie mówcie mi, że Was niestać. Jakby niebyło stać, nie mielibyście internetu.

W pewnej sieci, która oferuje Pre-Paid koszt jednego MMS-a to zaledwie UWAGA !!! 19 gr w czym macie do wykorzystania 1000 znaków w jednej wiadomości MMS-a. Natomiast koszt SMS-a to 9 gr ale do dyspozycji tylko 160 znaków.

Z ciekawości teraz wyliczyłem sobię ile średnio kosztuje MMS w polskich sieciach komórkowych na Kartę. Kosz ten to 32gr. Dużo jak na 1000 znaków ?? Myślę, że nie.
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radosław Kujawa napisał:
Witam.

Czytając posta dotyczącego nowej funkcji, którą oferuje ANTYBUDYNEK.PL - Czytam i nie dowierzam. Na początku ludzie narzekali na to, że nie mają aparatów cyfrowych. To jestem w stanie zrozumieć. Ale ok 99% społeczności posiada telefony komórkowe. Uważam osobiście, że twórcy Kampani Społecznej wychodzą Wam na przeciw aby ułatwić i zniwelować koszty do minimum. Pomyślcie ile musicie wydać co miesiąc na opłacenie internetu? Stawiam ze min 30 zł. Więc nie mówcie mi, że Was niestać. Jakby niebyło stać, nie mielibyście internetu.

Witam Exclamation
Nie znasz mojej obecnej sytuacji, ZAPEWNIAM, ŻE NIE STAĆ Exclamation
NETA MAM, TAK, NIE MASZ POJĘCIA JAKIM SPOSOBEM I WIEEELE ZROBIĘ, BY GO MIEĆ, WIELE Exclamation

Zapytuję tylko, czy nie dałoby się za darmo jakoś... Question
Nie wiem...
Przez Skype czy GG, e-mail'em Question

antybudynek

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Miałem nie zabierać głosu w tej dyskusji,ale dobrze... Pytasz czy da się jeszcze poszerzyć gamę możliwości wysyłania zdjęć. Owszem, wystarczy, że przegrasz zdjęcia z tel. komórkowego na komputer a potem wyślesz je wraz z opisem na adres antybudynek@gmail.com
Chciałbym zwrócić Twoją uwagę, iż moduł blip jest modułem mobilnym i służy do przekazywania zdjęć tym, którzy w danym momencie stoją przed nieprzystosowanym budynkiem, a nie mają fizycznej możliwości skorzystania z tradycyjnego aparatu cyfrowego, a w konsekwencji komputera.
Nie wiem czy jest sens tworzenia osobnego tworzenia gg antybudynku, lub skype'a, ale jeżeli będzie więcej głosów pomyślę i nad tym.
Pozostaję z poważaniem
Piotr Bereźnicki, koordynator kampanii społecznej Antybudynek.
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Exclamation
Rozumiem.
Sens jest Exclamation Very Happy

Ryszard Jakubowski
Gość

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie: dlaczegho Adminka nie ma renty? ZUS okazał się niełaskawy? To trzeba o tym pisać na forum, do rzecznika praw obywatelskich, do gazet i wszędzie tam, gdzie się da. W końcu albo jesteśmy za zniesienniem dysryminacji ON albo sami ją akceptujemy, prawda? Innej opcji nie ma.
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://maclisc.phorum.pl/viewtopic.php?p=74125#74125
Radosław Kujawa
Gość

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie.

Szczerze mówiąc teraz ryzykuję wiele a nie chciałbym się ośmieszyć wiec proszę o wybaczenie Administratora MARIOL ponieważ nie wiem czy jesteś M czy K a chciałbym jeszcze kilka słów wyjaśnienia skierować do Ciebie.

Nie miałem na celu atakowania tylko pokazania, że jednak funkcja Blip jest dla Nas wielkim udogodnieniem. W żadnym wypadku również nie przymuszam do wysyłania MMS-ów. Chciałem pokazać tak naprawdę jak można w łatwy i przyjemny sposób pokazać przykrą prawdę dla ON.

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
witch

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radosławie dzięki za cenne informacje, tego wcześniej nie wiedziałam. Zapraszam również w inne zakątki tego forum Very Happy

We wszystkim jest magia...
Powrót do góry
Mariol

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://maclisc.phorum.pl/viewtopic.php?p=74145#74145

http://maclisc.phorum.pl/viewtopic.php?p=74153#74153
Reklama

Wysłany: Nie Paź 04, 2009 20:33    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Była sobie Integracja... Strona Główna -> O i dla niepełnosprawnych. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: